24. Novembra 2022.

Teodosić tragičar drame u “OAKA” areni

Najzanimljivije je bilo u “OAKA” areni, gde je domaćin slavio protiv Virtusa nakon produžetaka rezultatom 88:85.

Paris Li je doneo izjednačenje na 10 sekundi do kraja za “zelene”, dok je šut za pobedu imao Miloš Teodosić koji ga promašuje. Otišlo se u produžetke gde je viđen sličan scenario. Dvejn Bejkon je pogodio dva slobodna bacanja na šest sekundi do kraja i odveo Atinjane na tri poena prednosti. Odgovornost je ponovo preuzeo srpski plejmejker koji još jednom nije uspeo da pogodi, čime je meč okončan.

Najbolji u pobedničkoj ekipi je bio Derik Vilijams sa 26 poena i osam skokova. Nejt Volters je dodao 18 uz četiri asistencije, dok je Paris Li meč završio sa 15 poena. Na suprotnoj strani Mem Žete je imao 20 poena i 10 skokova, a Miloš Teodosić je podelio pet asistencija pored 12 poena.

Panatinaikos je tako upisao treću pobedu ove sezone, ali su i dalje na poslednjem mestu. Virtus ima četiri pobede i pet poraza.

U drugom susretu Bajern je u Francuskoj savladao Asvel rezultatom 74:75.

Domaćin je na tri minuta do kraja imao pet poena prednosti kada na scenu stupaju Nils Gifaj i Ogustin Rubit koji su postigli sve poene svoje ekipe do kraja. Potonji je bio precizan oba puta se penala na nešto manje od minut do kraja čime je rezultatsku prednost preneo na stranu Bavaraca.

Usledila je pometnja na drugom kraju. Džona Metjus je ne samo da je zaboravio pasoš prošli put zbog čega nije igrao protiv Zvezde, već je u narednom napadu ovog meča napravio ofanzivni faul i skoro pa presudio svom timu.

Kod gostiju je najefikasniji bio Vladimir Lučić sa 13 poena i pet skokova, dok su Andreas Obst i Nik Vajler Bab dodali po 12. Na drugoj strani je najbolji bio Nando De Kolo sa 15 poena.

Obe ekipe sada imaju po tri pobede i šest poraza.

U poslednjem meču dana, Baskonija je savladala Žalgiris (93:73) predvođena Metjuom Kostelom i Dariusom Tompsonom koji su postigli po 19 poena.