9. Aprila 2021.

Tadić tragičar u porazu Ajaksa, Junajted “na blef” slavio u Španiji, nesrećan penal koštao Dinamo poraza

Italijanska ekipa je do pobede stigla posle preokreta u drugom poluvremenu, u kojem je veliku ulogu imao i naš Dušan Tadić.

Kapiten Srbije i Ajaksa je mogao vrlo lako da ponese epitet igrača utakmice, međutim, sve se brzo okrenulo.

On je asistirao Deviju Klasenu za vođstvo “kopljanika” od 1:0 i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U 53. je bio oboren u šesnaestercu rivala, preuzeo odgovornost, izveo penal, ali jako loše. Pau Lopes mu je odbranio.

Samo četiri minuta kasnije Lorenco Pelegrini je iz slobodnog udarca, uz veliku pomoć golmana domaćih, uspeo da poravna rezultat.

Potpuni preokret i veliki kapital pred revanš Romi je doneo Ibanjes, snažnim udarcem nakon kornera u 87. minutu.

Klasen 39 – Pelegrini 57, Ibanjes 87

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su kao gosti Granadu sa 2:0.

Golove vredne pobede postigli su Markus Rašford u 31, odnosno Bruno Fernandes u 89. minutu iz penala.

Šveđanin je poslao odličnu dugu loptu kod prvog gola, preko odbrane domaćih, brzonogi Rašford ju je prihvatio, a onda rutinski prevario golmana Silvu.

Bio je ovo izrazito tvrd meč, sa pristojnim brojem udaraca i jednih i drugih, ali malo pravih, stopostotnih šansi.

Junajted praktično, pored ove Rašfordove, nije ni imao, dok je Granada najbliža izjednačenju bila u 40. minutu.

Tada je Janhel Erera pogodio stativu gola koji čuva David De Hea. Šutirao je sa oko 11 metara, ali falilo je sreće.

Delovalo je da će se utakmica završiti minimalnim trijumfom Junajteda, međutim, u samom finišu

Revanš je za nedelju dana na Old trafordu.

Fudbaleri Viljareala pobedili su u Zagrebu Dinamo 1:0 u prvom duelu četvrtfinala Lige Evrope.

“Žuta podmornica” je napravila veliki korak ka prolazu dalje zahvaljujući golu španskog reprezentativca Đerara Morena u samom finišu prvog poluvremena.

Tada je štoper i jedan od najpouzdanijih igrača “modrih” Teofil Katran rukom nehotice udario loptu i sudija Zibert iz Nemačke nije imao dilemu.

Moreno je bio siguran i poslao Dominika Livakovića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Taj detalj kao da je sputao prvaka Hrvatske da napravi novo čudo ove sezone, iako je bio to tek drugi primljeni gol na Maksimiru ove sezone u Evropi.

Do tada je Dinamo bio ofanzivan, hrabar, poništen mu je i gol Mislava Oršića, ali penal kao da je presekao domaćina.

Nije mogao da se oporavi, praktično nije stvorio nijednu šansu do kraja meča i zato se nalazi pred krajem evropske bajke.

Pošto će fudbalerima Dinama biti potrebno slično čudo u revanšu u Španiji kao što je to uradio protiv Totenhema.

Ipak, “žuta podmornica” je pokazala da je u ovom trenutku bolji tim…

Zanimljiv meč odigran je između Arsenala i Slavije Prag – 1:1.

Na Emirejtsu je viđen spektakularan finiš i oba gola u poslednjih osam minuta.

Činilo se da “tobdžije” u Češku nose prednost posle pogotka Nikolasa Pepea, ali je u poslednjim sekundama Tomaš Holeš doneo bitan gol Slaviji.

Glavom posle kornera, najavljenog nakon stative i odbrane Bernda Lena.

Ekipa iz Praga se još jednom pokazala kao tvrd orah…