18. Februara 2021.

Tadić režirao preokret Ajaksa – “brodolom” Napolija

U prvom terminu smo videli mnogo uzbudljivosti i veliki broj golova, dok u ovom od 21 čas i nije bilo baš toliko golova, ali jeste uzbudljivosti.

Granada je uspela lako da pobedi Napoli, dok je Ajaks posle preokreta srušio Lil, a Benfika i Arsenal podelili su bodove baš kao i Hofenhajm i Molde.

Ovo je 13. uzastopna pobeda Ajaksa, a do nje su došli nakon velike borbe i mnogo muke na gostovanju Lilu, gde je domaćin nekako bio pasivan i prepustio loptu Ajaksu, koji je gradio šanse, ali do gola nije mogao.

Iz jednog jedinog šuta u gol Ajaksa uspeli su da poentiraju, a za to je bio zaslužan Timoti Vea, koji je u 72. minutu kaznio Ajaks i delovalo je kao da će Lil uručiti poraz Holanđanima.

Dušan Tadić je odigrao jako dobar meč, ali je najbolji momenat bio taj 87. minut kada je i doneo bod Ajaksu tako što je odlično izveo jedanaesterac, a već u narednom napadu je poslao pas Klasenu, koji asistira Brumiju za ogroman preokret i pobedu od 2:1.

Ajaks je na taj način zakoračio ka narednoj fazi.

Interesantno, Granada je pitanje pobednika uspela da reši već u prvom poluvremenu, kada je prvo Erera u 19. minutu pogodio, a onda i Kenedi samo dva minuta kasnije.

Napoli nije uspeo ništa da uradi do kraja susreta i sa minusom od dva gola za sedam dana čeka Granadu na svom stadionu.

Arsenal i Benfika su podelili bodove na ovom meču. Na stadionu „Luž“ u Lisabonu nije bilo golova u prvom poluvremenu, a onda „blic“, pa opet muk u drugom četrdesetpetominutnom periodu.

Prvo je Pici sa penala u 55. minutu doneo prednost Benfici, a onda je Sako samo tri minuta kasnije uspeo da donese Arsenalu izjednačenje.