14. Septembra 2022.

Tadić nije uspio da izvadi loptu iz gola – Liverpul se ponovo izvadio u finišu

Time je holandski predstavnik ostao bez pobede u šestoj utakmici u elitnom takmičenju protiv ekipa koje dolaze iz Premijer lige.

Nisu bili daleko od toga protiv “redsa” koji su u ovaj meč ušli u očajnoj formi i najubedljivijeg poraza tima u istoriji protiv Napolija (4:0) kada govorimo o mečevima u Ligi šampiona.

Liverpulu je prednost doneo Mohamed Salah u 17. minutu i time je najavio da bi baš na ovom meču sezona mogla da doživi preokret. Luis Dijas je pronašao Dioga Žotu nakon duge lopte Alisona. Portugalac je prebacio loptu na desnu stranu gde je čekao egipatski krilni napadač koji u padu trese mrežu protivnika i prekida seriju od četiri utakmice bez gola.

Puni samopouzdanja su bili igrači Jirgena Klopa, a ubrzo umalu da se upišu DIjas i Žota. Da su to učinili gledali bismo drugačiju utakmicu. Ovako smo dobili dramu.

Stvien Bergajs je u 27. minutu pronašao Ajaksovu “lažnu devetku” Mohameda Kudusa, a reprezentativac Gane je zakucao loptu u gol koji brani Alison.

Imao je Ajaks i priliku za pobedu u 75. minutu, ali je Blind šutirao glavom pored dalje stative iz veoma izgledne prilike.

Kazna je stigla u 89. kada je Kostas Cimikas, koji je počeo na levom beku umesto povređenog Robertsona, centrirao iz kornera, a najviši u skoku je bio Žoel Matip. Pokušao je Dušan Tadić da izbaci tu loptu sa gol linije, ali je zakasnio i sudija je dobio signal da je lopta prešla preko linije.

Za Liverpul je poslednje trenutke na terenu proveo i Stefan Bajčetić koji jeu 94. minutu zamenio Tijaga Alkantaru i tako upisao prve minute u Ligi šampiona.

U drugom susretu u okviru grupe D, Ajntraht Frankfurt je minimalnim rezultatom Olimpik iz Marseja.

Jedini gol na tom meču je postigao Jesper Lindstrom nakon što mu se lopta srećno odbila u 43. minutu.

To je prva pobeda za nemačkog predstavnika ove sezone, dok je Marsej upisao i drugi poraz u elitnom takmičenju.