2. Marta 2020.

Tadić nevidljiv, Ajaks nemoćan – AZ Alkmar prijeti da mu preotme titulu

AZ je već u četvrtom minutu poveo na “Johan Krojf” areni pogotkom Irona Boadua nakon što je Fredrik Mitsjo iskoristio grešku Dejlija Blinda i proigrao saigrača.

Ajaks je diktirao ritam u nastavku, ali su gosti bili znatno opasniji preko fantastičnih kontranapada, pa su navijači “kopljanika” konstantno strepeli od novog gola.

Ta strepnja se obistinila u 63. minutu kada je Usama Idrisi zatresao mrežu Ajaksa, ali je gol poništen posle VAR asistencije zbog igranj rukom Boadua tokom akcije.

Međutim, AZ je nastavio da preti iz opasnih kontranapada i samo deset minuta kasnije Idrisi koristi dugu loptu Teuna Kompainersa i lobuje Andrea Onanu za 0:2.

Tim golom su gosti stavili tačku na meč i drugi put u sezoni savladali prošlosezonskog finalistu Lige šampiona bez primljenog gola.

Dušan Tadić je bio jedan od slabijih pojedinaca u ekipi Ajaksa na ovom meču, posebno kada je u pitanju ofanzivna linija tima.

Ekipa koja je jesenas izbacila Partizan iz Lige Evrope golom u nadoknadi vremena se posle ovog 24. kola izjednačila sa Ajaksom na deobi prvog mesta u Erediviziji sa po 53 boda.

Iza su Fejenord sa 47 i PSV sa 46 nakon remija 1:1 u jednom od najvećih holandskih derbija koji je odigran u Ajndhovenu.