24. Novembra 2021.

Tadić i Ajaks ovjerili prvo mjesto, Džeko vodi Inter ka 1/8 finala

Na gostovanju u Istanbulu Dušan Tadić i “kopljanici” su trijumfovali posle preokreta rezultatom 2:1 (0:1).

Time je amsterdamska ekipa overila prvo mesto u grupi C i za nju poslednje kolo i meč protiv Sportinga neće imati nikakvog značaja.

Liga šampiona, grupa C:

Bešiktaš – Ajaks 1:2 (1:0)
Gezal 22p – Ale 54, 69
21.00 Sporting – B. Dortmund

Kasnije tokom večeri u Lisabonu će Sportingu gostovati Borusija Dortmund i to će biti direktan okršaj za plasman u osminu finala elitnog takmičenja.

Bešiktaš, koji nema nijedan osvojen bod, iznenadio je Ajaks kada je poveo u 22. minutu golom Rašida Gezala iz jedanaesterca.

Prethodno je Nusair Mazraui igrao rukom u svom petercu i bosanskohercegovački sudija Irfan Peljto je posle VAR asistencije pokazao na “belu tačku”.

Međutim, Ajaks se nije mnogo dao omesti i samo je pojačao gas, što je u drugom poluvremenu donelo preokret.

Junak je bio Sebastijan Ale sa dva gola. Prvi je dao u 54. minutu posle školske akcije Martinesa i Taljafika koji je pripremio Aleu praznu mrežu da je zatrese.

Dušan Tadić ugradio se u drugi i odlučujući gol tako što je u 69. minutu iz slobodnog udarca proigrao Martinesa, on je šutirao, a na putu ka golu Ale je samo skrenuo loptu u mrežu za krajnji trijumf Holanđana od 2:1.

Liga šampiona, grupa D:

Inter – Šahtjor 2:0 (0:0)
Džeko 62, 67
21.00 Šerif – Real Madrid

U drugoj utakmici u istom terminu Inter je rezultatom 2:0 (0:0) savladao Šahtjor u Milanu i došao na korak od plasmana u osminu finala Lige šampiona posle punih 10 godina!

To bi eventualno mogao da spreči Šerif ukoliko još jednom napravi senzaciju i od 21.00 savlada Real po drugi put ove sezone. Čuda jesu moguća, ali…

Junak Intera je Edin Džeko koji je postigao oba gola za Inter, i to u drugom poluvremenu.

Prethodno je golman ukrajinskog tima Trubin branio sve moguće i nemoguće, a čak su “nero-azurima” poništena i dva gola, Ivanu Perišiću i Lautaru Martinesu.

Međutim, onda je Džeko najpre u 62, a onda i 67. minutu sa dva pogotka, nogom posle kontre i glavom nakon asistencije Perišića, završio sav posao za Inter.