5. Januara 2021.

TADA JE POČELA ISTORIJA Na današnji datum odigran je prvi vječiti derbi između Partizana i Zvezde

Susret je završen rezultatom 4:3 u korist starijeg beogradskog kluba, a na sajtu kluba iz Ljutice Bogdana su se prisjetili da je tako započeo pozitivan skor protiv vječitog rivala, koji i dan danas traje.

Nekoliko hiljada ljubitelja fudbala je došlo da prisustvuje istorijskoj utakmici i prvom vječitom derbiju.

Utakmica je prošla u znaku Jovana Jezerkića koji je pogađao u 12, 25. i 54. minutu, a osim njega gol je postigao i Predrag Đajić u 77. minutu, čime je postavljen konačan rezultat.

Crveno-bijeli su postigli i dva autogola, učinili su to Đajić u 72. i Mladen Kašanin u 82, dok je treći pogodak za domaće postigao Stjepan Bobek u 85. Minutu.

Tom utakmicom je započeta tradicija vječitih derbija, do sada je odigrano 255 mečeva u svim takmičenjima.

Skor je 109 pobeda crveno-bijelih, Partizan ih ima 81, a 65 puta je bilo neriješeno. Gol razlika je 388:334 u korist Zvezde.