26. Januara 2021.

Svjetski šampion poslao Hrvate kući, a Katar u četvrtfinale!

Olimpijski i svetski šampioni, čak i bez dvojice najboljih Svana i Mikela Hansena, kao i Gidsela, deklasirali su “kauboje” i oduzeli im nadu da mogu u četvrtfinale u meču u kojem im je samo pobeda igrala.

Uz Dansku kao drugoplasirana selekcija neočekivano ide neočekivano Katar, koji je ranije kroz dramu savladao Argentinu 26:25.

Iako su Danci kolo pre kraja obezbedili prvo mesto, odigrali su maksimalno sa Hrvatskom i sve dileme rešili za samo 10 minuta u drugom poluvremenu.

Tada su serijom 6:0 stekli osam poena prednosti i konstantno uvećavali razliku do kraja u momentu kada se tim odlazećeg selektora Line Červara potpuno predao.

Najefikasniji na meču bio je Jakobsen sa osam golova, Holm je dodao šest, a Zakarijasen četiri.

Kod Hrvata iskočili su Marino Marić sa šest i Ivan Karačić sa pet.

Danska se u četvrtfinalu sastaje sa domaćinom Egiptom, dok Katar ide na Švedsku.

A Hrvati završavaju turnir tek kao 13. u generalnom plasmanu.

Rukometaši Katara pobedili su Argentinu 26:25 na Svetskom prvenstvu

Imala je Argentina “meč loptu”, ali je propustila istorijsku šansu u utakmici u kojoj je imala u 38. minutu četiri gola prednosti.

U poslednjih nekoliko minuta stao je napad Argentini, Abidi se razbranio i Katar je preko Kapotea i Frankisa napravio veliki preokret.

Poslednji napad imali su Argentinci za remi i plasman među osam najboljih, ali je Abidi zaustavio šut iz velike daljine i obradovao šampiona Azije.

Frankis je dao osam golova, po šest Madadi i Kapote, a po tri Sasi i Benali.

Kod Argentine je sedam puta pogodio Pisaro, jedan manje Moskarelo, a četiri Baroneto.

U borbi za prvo mesto grupe 1, Španija je savladala Mađarsku 36:28.

Španci su sve vreme diktirali tempo i lako osigurali čelnu poziciju, posle čega su izabrali Norvežane u četvrtfinalu.

Najefikasniji je bio Sole sa osam golova, jedan manje je dao Gomes, a četiri Makeda.

Kod Mađara je Balog dao šest, Đori pet, a Sunajko, rođeni Srbin, četiri.

Mađarska će u borbi za polufinale ići na Francusku.