30. Oktobra 2019.

Svitolina u polufinalu završnog WTA turnira, Halep sa Pliškovom za drugu “kartu”

Ona je pobedila petu teniserku sveta Rumunku Simonu Halep posle dva seta 7:5, 6:3.

Braniteljka titule pobedila je posle sat i 39 minuta igre. Ona je četiri puta oduzela servis protivnici, koja je napravila dva brejka.

Osma teniserka sveta sada ima obe pobede u “Ljubičastoj grupi”, obe je ostvarila bez izgubljenog seta, pa se plasirala u polufinale.

Halep ima pobedu i poraz ali i dalje ima šanse za plasman u polufinale. Ona će u trećem kolu voditi direktnu borbu sa Karolinom Pliškovom.

Pliškova je u sredu zabeležila prvu pobedu u Šendženu zahvaljujući predaji Rumunke Bjanke Andresku.

Pliškova je osvojila prvi set sa 6:3, nakon čega je Andresku predala meč zbog povrede levog kolena.

Andresku je svom treneru rekla da ne može da nastavi i da je čula “da je nešto puklo u kolenu”.

Pliškova i Rumunka Simona Halep imaju po pobedu i poraz u Ljubičastoj grupi i u petak će igrati za plasman u polufinale.