30. Juna 2019.

Šveđanke i Holanđanke u polufinalu Svjetskog prvenstva

Fudbalerke Švedske i Holandije plasirale su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Šveđanke su u četvrtfinalu pobedile Nemačku sa 2:1. Lina Magul je donela prednost Nemačkoj, ali je Švedska preokrenula rezultat golovima Sofije Jakobson i Stine Blakstenius.

Nemačka je povela posle 16 minuta igre i velike greške odbbrane Švedske. Lopta je nakon toga u dva poteza došla do Line Magul koja je na fenomenalan način postigla treći gol na šampionatu i donela svojoj reprezentaciji prednost.

Šveđanke nisu odustale od svog stila igre pa su u 22. minutu došle do izjednačenja. Dugim centaršutem Linda Sembrant je pronašla Sofiju Jakobson koja se praktično našla sama pred golmanom Nemačke i nije imala težak zadatak da zatrese mrežu.

Samo dva minuta protekla su od početka drugog poluvremena kada je Švedska došla do preokreta. Šutirala je Fridolia Reflo iskosa po golu, ali je Almut Šult loptu uspela samo da odbije do Stine Blakstenius koja pogađa za 2:1.

Švedska će se za mesto u finalu, 2. jula borti sa Holandijom koja je eliminisala Italiju. U drugom polufinalu sastaće se istog dana Engleska i Sjedinjene Američke Države.