10. Februara 2022.

“Sveci” jači od nepravde u finiš preokretu, Siti rutinski za +12

Kakav meč viđen je u Londonu, obeležen i zbog sudijskih grešaka na štetu “svetaca”, ali je na kraju pravda zadovoljena.

Preokretom za tri minuta, od 79. do 82, kada su pogađali Tarik Elijunusi i Če Adams.

Samo devet minuta ranije Totenhem je pogodio tako što sudije nisu videle očigledan faul Emersona nad Armandom Brojom, napadačem koji je bio strelac u 23. minutu, a čak ni konsultacije iz VAR-a nisu iznedrile pravu odluku.

Kao što jesu u sudijskoj nadoknadi kada je Stiven Bergvajn postigao gol iz očiglednog ofsajda…

Sautempton je i to preživeo, kao i autogol Jana Bednareka i upisao velika tri boda.

Totenhem je propustio odličnu šansu da se dodatno pozicionira za mesto u Ligi šampiona, ali je neočekivano kiksnuo.

Mančester siti je rutinski izašao na kraj sa Brentfordom na Etihadu – 2:0.

Aktuelni šampion i lider na tabeli je golovima Rijada Mareza iz penala u prvom i Kevina De Brujnea u drugom poluvremenu rutinski upisao nova tri boda.

“Građani” su se tako vratili na pobednički put nakon remija u Sautemptonu (1:1) i uvećali razliku na 12 bodova u odnosu na Liverpul, koji ima dva meča manje.

U istom terminu Norič i Kristal Palas su remizirali 1:1.