24. Januara 2020.

Švarcman pobijedio Lajovića, loša sudijska odluka ostavila Dušana bez seta

Od Lajovića je bolji bio Argentinac Dijego Švarcman sa 6:2, 6:3, 7:6(7) posle dva časa i 15 minuta igre.

Lajović nije uspeo da prenese sjajnu igru sa ATP kupa i prva dva kola i u ovaj meč, pa je pretrpeo poraz od izuzetno motivisanog rivala.

Prvi set je počeo veoma mirno, a prvi je do prilike došao Lajović. Nije je propustio, Švarcman je poveo sa 3:2, a onda se sve “raspalo” u igri srpskog tenisera.

Švarcman je osvojio četiri gema u nizu, a onda početkom drugog seta napravio novi brejk i poveo sa 4:1.

Lajović je uspeo da se vrati i smanji na 4:3, ali je usledio novi veliki pad u njegovoj igri, pa je Argentinac to iskoristio, osvojio osam poena zaredom i poveo sa 2-0.

Trenutno 14. teniser planete otvorio je treći set brejkom, ali ga je Dušan momentalno vratio, što je bio i scenario u naredna dva gema.

Lajović je uspeo da dođe čak i do prednosti od 4:2, ali ju je ekspresno ispustio, pa se manje-više lako došlo do taj-brejka.

U tom delu igre Lajović je imao ogromnu šansu, pošto je došao do dve vezane set lopte pri rezultatu 6:4.

Kod prve nije imao šanse, a kod druge ga je oštetio linijski sudija koji je dosudio aut kod njegovog servis vinera.

Poen se (možda opravdano, možda neopravdano) ponovio, Dušan ga je izgubio, došao do nove set lopte, ali ni nju nije iskoristio, pa je Švarcman sve to kaznio i došao do pobede.

Dijegov protivnik u osmini finala Australijan opena biće Novak Đoković, ukoliko savlada Japanca Jošihita Nišioku.

O jednoj sudijskoj odluci sa meča Lajović – Švarcman ne prestaje da se priča.

Švarcman je eliminisao srpskog tenisera u trećem kolu Australijan opena sa 6:2, 6:3, 7:6.

Sporni momenat dogodio se u trećem setu, tačnije kod set lopti za Lajovića u taj-brejku.

Srpski teniser je imao dve vezane set lopte. Prvu je lako propustio, a kod druge je odservirao servis viner. Ipak, linijski sudija je zvao aut, a Dušan je zatražio čelendž.

“Sokolovo oko” je pokazalo da je loptica bila dobra i većina gledalaca je očekivala da poen bude dodeljen Lajoviću i da set bude gotov, ali je sudija u stolici odlučio drugačije.

Obrazloženje je glasilo da je uzvik linijskog sudije došao pravovremeno i da je uticao na ritern Švarcmana, te ga je potencijalno omeo da lopticu vrati u teren, sa čim mnogi nisu bili saglasni.

Švarcman je spasao još jednu set loptu i na kraju osvojio set, samim tim i meč, a mišljenje većine, barem tako deluje, je da je Lajoviću ukraden treći set.