17. Oktobra 2019.

Surovi De Kolo za prvu pobjedu Fenera, Bajern “razbio” Asvel, Žalgiris pobijedio Real, poraz Panatinaikosa

Tim Željka Obradovića trijumfovao je posle dva poraza i najgoreg starta tog trenera u karijeri u EL.

Neverovatna partija viđena je od strane Nanda De Koloa, koji je imao 39 poena (15/21), te po tri skoka i asistencija za indeks korisnosti od 44.

Fener je loše otvorio meč, ali tokom druge četvrtine preuzeo vođstvo.

Do kraja meča Baskonija je uspevala samo da smanji razliku, u nekoliko navrata izjednači početkom treće četvrtine, ali ne i da ugrozi pobedu turskog kluba.

Osim De koloa niko nije bio dvocifren u Fenerbahčeu. Nikola Kalinić je imao sedam poena i po dva skoka i asistencije, dok je Vladimir Štimac odigrao tri minuta i promašio jedini šut iz igre.

Na drugoj strani Toko Šengelija je imao 18 poena, Šavon Šilds 17, a Pjerija Henri 15.

Košarkaši minhenskog Bajerna pobedili su ASVEL u trećem kolu Evrolige rezultatom 104:63.

Bajern je odigrao fenomenalan timski meč protiv ekipe koja je u treće kolo ušla bez poraza i upisala drugu ovosezonsku pobedu.

Već posle prve četvrtine bilo je 17 razlike za Bajern, čija je prednost porasla na +22 do kraja poluvremena.

Mašina Dejana Radonjića, nekadašnjeg stratega Crvene zvezde, nije stajala ni tokom treće četvrtine, pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa +32 – 83:51.

U klasičnom nemačkom maniru nije bilo stajanja Bavaraca ni u poslednjem kvartalu. Razlika je povećana, a ASVEL je otišao iz Minhena posramljen.

Radonjićevu ekipu vodoio je Maoda Lo sa 19 poena. Nihad Đedović je imao 14, a po 12 Pol Zipser i Vladimir Lučić, koji je bio savršen iz igre sa 5/5.

Na drugoj strani istakao se Amine Nuoa sa 16 poena, dok je Antona Dio postigao 13.

Košarkaši Žalgirisa pobedili su Real Madrid na domaćem terenu rezultatom 86:73 u trećem kolu Evrolige.

Žalgiris je upisao prvu ovosezonsku pobedu u svojoj “Zelenoj šumi”, dok je Real prterpeo prvi poraz.

Tim Šarunasa Jasikevičusa vodio je tokom celog prvog poluvremena, sa prednošću ušao u treću četvrtinu, ali dozvolio Realu da napravi prednost pred poslednjih deset minuta.

Iako su Madriđani imali +5 na početku 4/4, Žalgiris je uspeo da se oporavi i zatim ostvario veoma ubedljivu pobedu od 13 razlike.

Pobednike je predvodio Zek Lidej sa 26 poena i devet skokova. Najdžel Hejs je imao 15 poena, Marijus Grigonis 13, a Edgaras Ulanovas deset.

Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Entoni Rendolf sa 15 poena.

U ruskom derbiju CSKA je savladao Himki rezultatom 99:86 na domaćem terenu.

CSKA je vodio tokom celog meča, prednost povećavao kako se kraj bližio, a na kraju bio ubedljiv.

Amerikanci su bili najbolji u ekipi Dimitrisa Itudisa. Majk Džejms je imao 28 poena i pet asistencija, Vil Klajburn 21 poen i šest skokova, a Darun Hilijard 13 poena.

Košarkaši Armanija zabeležili su i drugu pobedu u Evroligi i to na vrućem terenu u Atini protiv Panatinaikosa 79:78, a veliku ulogu u trijumfu imao je srpski internacionalac Vladimir Micov.

Još jednom se pokazalo da dobar trener zlata vredan i da može da podigne nivo igre jedne ekipe i za 50%. Upravo tako deluje Armani od kada ga je preuzeo Etore Mesina. Protiv jedne od najjačih ekipa i to na gostujućem terenu italijanski tim odigrao je ratničku ekipu, bukvalno na nož. Nijedan tim nije sticao više od pet poena prednosti, a Armani je u neizvesnoj završnici imao Vladimira Micova, koji je u neizvesnoj završnici postigao pet od poslednjih sedam poena. I ta poslednja dva za pobedu sa linije slobodnih bacanja postigao je Rikardo Moraskini, a njima je prethodio ofanzivni skok upravo Micov.

Upravo je Micov na kraju bio najefikasniji sa 18 poena (4/7 za dva i 3/6 za tri poena) uz četiri skoka. Pratili su ga fantastični Skola sa 17 poena i devet skokova i Majkl Rol sa 16 pogodaka. Na drugoj strani najefikasniji bio je Nik Kalates sa 23 poena, ali je promašio šut za pobedu.

Armani je na deobi trećeg mesta sa skorom 2-1, dok je Panatinaikos 12. sa 1-2. U narednom kolu Panatinaikos gostuje Zenitu, dok Armani dočekuje Fenerbahče.