24. Jula 2019.

Suduva “pregazila” Tre Pene, Luksemburžani preokrenuli u Skoplju

Fudbaleri Suduve sa 5:0 savladali su ekipu Tre Pene iz San Marina u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Andorska ekipa Santa Kolome uspela je da odbrani domaći teren odigravši meč bez golova sa favorizovanom ekipom Astane i to je bio jedini susret na kome se “mreža nije tresla”.

Jermenski Ararat je sa 2:0 slavio protiv Linkolna, zahvaljujući golovima Kobjalka i Alfonsa u drugom delu prvog poluvremena, a da stvar za Linkoln bude još gora, “potrudio se” Markos Peres koji je zaradio crveni karton u 49. minutu utakmice.

Santa Koloma – Astana 0:0

HB Torshavn i Linfild uspeli su da postignu ukupno 4 gola, ali je meč ipak završen bez pobednika. Linfild je rano došao do vođstva, da bi Justinsen doneo izjednačenje u 37. minutu i tim rezultatom se prvo poluvreme i završilo.

U nastavku, Linfild je ponovo poveo, ovoga puta sa bele tačke i ponovo je Votervort bio strelac, ali je ovoga puta njihova prednost trajala samo jedan minut, pošto je novo izjednačenje doneo Petersen.

Didelanž je iznenadio Škendiju sa 2:1, posle preokreta na gostovanju u Skoplju. Strelci za luksemburžane bili su Betaib i Buhuari, dok je jedini gol za Škendiju postigao Ibraimi, u sedmom minutu utakmice.

Poslednji duel je bio najefikasniji i u njemu je ekipa Suduve savladala Tre Pene sa 5:0, a meč su faktički rešili već u prvih 20 minuta utakmice. Za tih 20 minuta, postigli su već dva pogotka i mirni otišli na veliki odmor, da bi u nastavku susreta preko Švrljuge, Tadića i Riketsa postigli još tri pogotka i ubedljivo završili prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.