4. Marta 2019.

Sudije “pogurale” Juventus ka tituli

Svaki put kada se ove dve ekipe sastanu to donese dosta uzbuđenja, a ništa drugačije nije bilo ni ovoga puta.

Već posle 25 minuta smo videli prvu spornu situaciju, kada je zbog prekršaja nad Kristijanom Ronaldom isključen Napolijev golman, Aleks Meret.

Slobodan udarac zbog tog prekršaja izveo je Miralem Pjanić, prebacio je živi zid i poslao loptu u gol za 1:0 u korist torinske “stare dame”.

Pjanićev gol možete videti OVDE.

Samo 12 minuta kasnije, Emre Džan postiže i drugi pogodak na utakmici, kada je nakon kratkog kornera centaršut uputio Federiko Bernadeski, a Džan je glavom loptu sproveo u mrežu za 2:0.

Već početkom drugog poluvremena, Pjanić je zaradio drugi žuti karton, pa je otišao ranije na tuširanje i od 47. minuta utakmice, obe ekipe su na terenu imale po deset fudbalera.

Pjanićevo igranje rukom i crveni karton, možete videti OVDE.

U 61. minutu, Napolitanci dolaze do svog prvog, a ispostaviće se i jedinog pogotka, preko Hozea Kaljehona, koji je na asistenciju Lorenca Insinjea sa peterca loptu zakucao u mrežu.

Kaljehonov pogodak možete videti OVDE.

Do kraja utakmice, Napoli je imao fantastičnu priliku za izjednačenje, lopta je u šesnaestercu pogodila Aleksa Sandra u ruku, pa je Đanluka Roki pokazao najstrožu kaznu nakon gledanja VAR–a. Međutim, Lorenco Insinje je iz tog penala pogodio stativu, pa je na semaforu i dalje pisalo 2:1 za Juventus.

Čitavu situaciju pogledajte OVDE.

Do kraja utakmice je bilo prilično uzbudljivo, bilo je dosta tenzija i žutih kartona, ali je na kraju odneo trijumf.

Ovom pobedom, Juventus je postavio novi klupski rekord, 26 utakmica na gostovanjima bez poraza u Seriji A. Oni su i dalje ubedljivo prvoplasirani sa 72 boda, čak 16 više od drugoplasiranog Napolija.