7. Aprila 2021.

Sudije oštetile Borusiju, pa tražile autogram Halandu: “To se ne radi”

Siti je slavio 2:1, ali nakon što su arbitri oštetili Borusiju, a posle utakmice se ponašale i neprofesionalno.

“Građani” su poveli u 19. minutu preko Kevina de Brujnea, Borusija je izjednačila u 84. golom Marka Rojsa, da bi domaćina u poslednjem minutu spasao Fil Foden.

Međutim, Borusija je oštećena još u 38. minutu kada je glavni arbitar Ovidiju Hategan poništio gol Džada Belingema zbog nepostojećeg faula nad golmanom Edersonom.

VAR se nije oglasio jer je sudija prekinuo akciju pre nego što je mladi Englez uspeo da se ušeta u gol sa loptom. Pritom ga je kaznio žutim kartonom.

Bilo je još nekoliko spornih momenata, ali to nije sprečilo Rumune da posle meča traže autograme.

Tačnije, Hateganov pomoćnog je zamolio napadača Borusije Erlinga Halanda za potpis, što su snimile kamere u tunelu.

To su osudili bivši fudbaleri Oven Hargrivs i Džoleon Leskot.

“Imali su veoma tešku utakmicu i mnogo toga su uradili loše i ovo jednostavno ne izgleda dobro. Možeš biti obožavatelj, ali ne smeš to da radiš pred drugim igračima”, rekao je Hargrives, a Leskot dodao, “Nikad nije pravo vreme da sudija traži autogram od igrača. Sudije u tom trenutku ne izgledaju baš najbolje. To je bio detinjast potez”.

Revanš meč je sledeće srede u Dortmundu.