31. Decembra 2020.

Suares čuva Atletiko na vrhu, Modrić pogodio, Real opet zakazao

Pobedonosni gol za Atletiko je postigao Luis Suares u 20. minutu.

Atletiko je prvi na tabeli sa 35 bodova, dok Hetafe sa 17 poena zauzima 14. poziciju.

U narednom kolu, Atletiko će gostovati Alavesu, dok će Hetafe dočekati Valjadolid.

U istom terminu, Selta je na svom terenu pobedila Uesku 2:1.

Golove za Seltu su postigli Manuel Nolito u 33. i Jago Aspas u 61. minutu, dok je gol za Uesku postigao Haime Seoane u 84. minutu.

Selta je osma sa 23 boda, dok je Ueska na poslednjem 20. mestu sa 12 bodova.

Selta će, u narednom kolu, gostovati Real Madridu, dok će Ueska dočekati Barselonu.

Fudbaleri Real Madrida odigrali su samo 1:1 na gostovanju Elčeu u 16. kolu LaLige.

Izabranici Zinedina Zidana bili su bolji rival u meču sa 15. ekipom na tabeli, ali su ispustili prednost u drugom poluvremenu.

Do nje su stigli preko Luke Modrića u 20. minutu, međutim, Fidel je u 52. realizovao penal i doneo veliki bod Elčeu.

Real je pokušavao u završnici da vrati vođstvo, ali nisu uspeli da naprave niti jednu veliku, stopostotnu šansu.

Real nije uspeo da se izjednači sa Atletikom na vrhu tabele. Ima 33 boda, dva manje od ljutog rivala, ali i dve utakmice više.

Naredni duel igraju sa Seltom 2. januara.