14. Februara 2020.

Strašni Tejtum srušio Kliperse, novi rekord karijere Zajona!

U prestonici Masučestsa viđena je sjajna utakmica, jedna od najboljih ove sezone, a trijumf je na kraju otišao domaćoj ekipi.

Egal je bio tokom svih 48 minuta igre, Seltiksi su samo u jednom trenutku u trećoj četvrtini uspeli da dođu do dvocifrene prednosti, ali je ona ubrzo spuštena.

NBA, četvrtak na petak:
Seltiks – Klipers 141:133
Pelikans – Tander 118:123

Klipersi stalno bili u minimalnom zaostatku i kako Boston nije uspeo da im slomi otpor, usledili su produžeci. Ključan koš za franšizu iz Los Anđelesa postigao je Markus Moris na 47 sekundi do kraja.

Doskorašnji košarkaš Njujork Niksa pogodio je trojku za 114:114, što je bio i konačan rezultat regularnog dela meča.

Džejson Tejtum, junak Seltkisa, postigao je osam poena u prvom produžetku, ali to nije bilo dovoljno da se slomi protivnik. Ovoga puta Šemet je ubacio trojku za izjednačenje (127:127) i ušlo se i u drugih dodatnih pet minuta.

Boston je tamo konačno uspeo da napravi iskorak, a ključnu ulogu igrao je Gordon Hejvord sa svojih sedam poena u poslednjih 90 sekundi utakmice. Seltiksi sada imaju skor 38/16, dok su Klipersi na 37/18.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je pomenuti Tejtum sa 39 poena (12/23) i devet skokova, Markus Smart je dodao 31, Hejvord je imao 21, a Kemba Voker 19 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Goste je predvodio Lu Vilijams sa 35 poena, Lenard je ubacio 28, Herel 24 uz 13 skokova, dok je Pol Džordž utakmicu morao da završi u drugoj četvrtini zbog povrede tetive.

Košarkaši Nju Orleans Pelikansa izgubili su pred domaćom publikom od Oklahome – 123:118.

Franšizi iz Luizijane nije pomogla nova 30+ partija Zajona Vilijamsona. Ruki sa Univerziteta Djuk drugu utakmicu zaredom imao je učinak od 30 ili više poena, ubacivši 32 što mu je novi rekord karijere.

Vilijamson je u prethodnom duelu protiv Portlanda postigao 31 poen, a sada je imao jedan više. Krilni košarkaš je za 32 minuta na terenu postigao isto toliko poena i uz to je imao šest skokova, jednu asistenciju, blokadu i 11/19 iz igre.

Ipak, to nije bilo dovoljno da se savlada Tander. Kris Pol je dirigivao napadima, Galinari je imao sjajno šutersko veče i OKC je upisao 33. pobedu.

Pol je utakmicu završio sa 14 poena i 12 asistencija, Galinari je postigao 29 uz 12/18 iz igre, Šruder je ubacio 22, a Gildžes-Aleksandar 17 poena.

Oklahoma ima skor 33/22, a Pelikansi 23/32.