2. Decembra 2019.

“Stotka” Partizana protiv Krke, Cibona se kockala i pobijedila Primorsku u poslednjoj sekundi!

Ovim trijumfom crno-beli su zadržali maksimalan učinak koji imaju na svom terenu, dok je slovenačkoj ekipi ovo treći uzastopni gostujući poraz.

Andrea Trinkijeri na ovom meču nije mogao da računa na Markusa Pejdža i novopridošlog Redžija Redinga, dok je Rašon Tomas svih 40 minuta presedeo na klupi.

U pobedničkoj ekipi poeni su lepo bili raspoređeni, a čak petorica igrača meč su meč završila sa dvocifrenim učinkom.

Najefikasniji je bio Stefan Birčević sa 20 poena i osam skokova, a pratili su ga Ognjen Jaramaz sa 17 i Rade Zagorac sa 16 poena. Dobri su bili još i Žanis Pejners sa 12, odnosno Kori Volden sa 11 poena.

Kod gostiju, odličnu utakmicu je odigrao Glen Kouzi, koji je ubacio 24 poena, Marko Jošilo dodao je 15, a Paolo Marineli 11 poena.

Nakon nešto tvrđeg početka i nekoliko neorganizovanih napada na obe strane, košarkaši Krke su stigli do maksimalne prednosti koju su imali na ovom meču (13:8).

Akcije su se najčešće završavale šutevima van linije 6,75, a precizni su bili Jošilo i Kouzi. Ipak, opadanje procenata šuta za tri poena gostiju dogodila se u istom trenutku kad i “buđenje” crno-belih.

Partizan: Volden 11, Zagorac 16, Gordić 4, Jaramaz 17, Miletić 4, Veličković 9, Birčević 20, Janković 0, Tomas /, Pejners 12, Mozli 9Krka: Kouzi 24, Džons 5, Marineli 11, Škedelj 0, Stipaničev 2, Đapa 7, Fifolt 0, Balažič 0, Jošilo 15, Rakićević 2, Lapornik 4, Ramljak 10

Drugu četvrtinu domaći su otvorili odlično, trojkom Zagorca. Međutim, Lapornik i Ramljak su svojim koševima držali Krku na pristojnom zaostatku.

Usledila je furiozna završnica prvog poluvremena Partizana, koji su na veliku pauzu otišli sa autoritativnim zakucavanjem Mozlija i prednošću od 46:37.

Utakmica je praktično “prelomljena” početkom drugog poluvremena, kada su Zagorac i Volden, a zatim i Birčević, pogodili trojke.

Uz nekoliko pokušaja košarkaša Krke da do toga ne dođe, vođstvo domaćih je konstantno raslo, da bi crno-beli na kraju slavili sa maksimalnih +22, rezultatom 102:80.

U narednoj rundi Partizan gostuje Megi, dok Krka dočekuje Mornar.

Košem u poslednjoj sekundi duela sa Koper Primorskom košarkaš Cibone Filip Bundović je doneo pobedu svom timu.

Zagrebačka ekipa je u utakmici odigranoj u okviru devetog kola ABA lige slavila sa 80:78.

Meč je rešio 25-godišnji krilni centar, teškim šutem za dva poena u samom finišu utakmice.

Bundović je zabeležio 11 poena, koliko je imao i Toni Katić, a najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Ivan Novačić sa 28 poena.

Dvocifreni učinak je imao još samo iskusni Marin Rozić sa 10 poena.

Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Lens Heris sa 14 poena, Žan-Mark Šiško je ubacio 13, Marko Jagodić-Kuridža 12 uz 8 skokova i 3 asistencije, dok su Ivan Marinković i Alen Hodžić upisali po 11 poena.

Cibona je vodila tokom cele utakmice, ali su gosti čak uspeli i da povedu na nešto manje od dva minuta do kraja.

Ipak, koš Novačića je vratio meč u egal, usledio je promašaj Šiška, a u posednjem napadu je Bundović bio precizan, čime je doneo četvrtu pobedu Ciboni u ovoj sezoni ABA lige.