11. Jula 2021.

„Stotka“ Kanađana, Srbija bez medalje na SP

Srbija je za nijansu bolje otvorila duel u Rigi, ali je Kanada uspela da posle uvodnih 10 mintua stigne do dvocifrene prednosti – 33:22.

Izabranici Zorana Lukića su se konsolidovali u nastavku, zaigrali bolje u odbrani i koristili to na drugoj strani, pa su i rezultatski prvo pripretili a zatim i preokrenuli meč. U drugoj četvrtini Srbija je bila bolja 32:17, a bitne poene postizali su Stefanović i Mušikić.

Ipak, nije se predavala Kanada, već je u trećoj deonici rezultatski bila bolja, a zatim u poslednjoj četvrtini i završnici meča i potpuno slomila otpor Srbije.

U srpskom timu najbolji je bio Mihailo Mušikić sa 25 poena, po 16 su dodali Mihailo Petrović i Lazar Stefanović, Lazar Joksimović je imao 15, a Nikola Jović 14 poena.

Među Kanađanima je sjajan bio Benedikt Maturin sa 31 poenom (11/11 iz igre), pratio ga je Nembard sa 21 poenom, Hjustan je dodao 17, a Edej 12 poena.

Zoran Lukić

Tok meča možete pratiti ovde:

Srbija je bolje otvorila duel u Rigi, imala 6:2 na početku prve četvrtine, ali je Kanada uspela brzo da odgovori i posle pet i po minuta igre stigne do 17:12.

Stao je napad Srbije u odnosu na start meča, Kanada je igrala agresivno, pa je imala i 22:15.

Nastavila je Kanada u istom ritmu i posle uvodnih 10 minuta igre stigla do dvocifrene prednosti – 33:22.

Do tog momenta Srbija je dala samo 10 poena, a primila 23.

Čuvali su Kanađani i u drugoj četvrtini dvocifrenu prednost, posle dva minuta igre imali 39:27.

Probudila se Srbija u nastavku i minut i po pre odlaska na poluvreme stekla pola koša prednosti – 48:47.

Pomogli su trojkama Mušikić i Stefanović i poveli svoju ekipu do preokreta. U nastavku je Joksimović doneo 51:47.

Trojka Petrovića bila je važna za +7 – 54:47, a na to su Kanađani odgovorili trojkom pa se na pauzu otišli uz rezultat 54:50.

Koristila je Srbija dobru odbranu i na drugoj strani, lakše stizala do poena i obezbedila i +10 – 63:53.

Pogađali su u nastavku Petrović i Mušikić, razigrao se srpski napad, a tri minuta pre kraja treće deonice Srbija je imala 70:64.

Pripretila je Kanada u završnici treće četvrtine i izjednačila na 74:74.

Preokrenula je Kanada situaciju na terenu početkom poslednje četvrtine, iskoristila nekoliko ukradeni lopti i stigla do +4 – 80:76.

Na satu je 2:40 do kraja utakmice a Kanada je korišćenjem grešaka srpske odbrane stigla do 97:84.