4. Aprila 2019.

Stop na “Mestalji”, Valensija srušila Zidanov Real

Bio je to deveti poraz ekipe iz Madrida ove sezone u La Ligi, prvi po povratku Zinedina Zidana na klupu kraljevskog kluba. Usledio je posle tri uzastopne pobede.

S druge strane, ovo je bila jubilarna deseta pobeda Valensije u ovoj sezoni i mora se reći da je do nje došla posle bolje igre u većem delu susreta.

Valensija je povela u 35. minutu preko Gonkala Gedeša. Prihvatio je loptu na ivici kaznenog prostora, šutirao je snažno i precizno u desni donji ugao i mreža Kejlora Navasa se zatresla.

U 36. i 38. minutu nove priliek za Valensiju propustili su Kevin Gamiro i Džefri Kondogbija, dok je Asensio pokušao da ugrozi gol Valensije u 43. minutu.

U nastavku, Karlos Soler je u 53. minutu odlično šutirao ali je Navas još bolje intervenisao, da bi Soler u 74. minutu imao još jednu šansu.

Ipak, u 83. minutu otklonjene su sve dileme oko pobednika. Posle kornera sa leve strane, bivši igrač Reala, Ezekijel Garaj je odlično skočio i sa sedam metara poslao loptu udarcem glavomu mrežu Reala za konačnih 2:0.

U poslednjim sekundima meča, Karim Benzema je uspeo da iz neposredne blizine pogodi udarcem glavom, ali za Real više nije bilo vremena.

Dva minuta pre toga sudije su uz pomoć VAR snimka opravdano poništile odluku da se dosudi penal za goste, pošto je Ramos pre nego što je fauliran bio u ofsajd poziciji.

Viljareal – Barselona 4:4 (1:2)
(Čukvueze 23, Ekambi 50, Ibora 62, Baka 80 – Kutinjo 12, Malkom 18, Mesi 91, Suares 94)četvrtak:
19.30 Sevilja – Alaves
20.30 Leganes – Valjadolid
21.30 Real Sosijedad – Betis

U Bilbau, Atletik je uspeo da dođe do bodova protiv Levantea (3:2).

Domačin je poveo već u petom minutu pogotkom Berčičea, bio je to snaćan udarac levom nogom pod prečku gola gostiju.

U 27. minutu, tim iz Baskije je duplirao prednost, posle odličbne akcije malerozni Fernandez je u pokušaju da interveniše skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Ipak, gosti se nisu predavali, pas u preko Rođera iz penala u 51. minutu smanjili na 2:1 da bi u 89. minutu posle kornera gosti izjednačili preko Kabaka koji je precizno šutirao glavom.

Kada se očekivalo da će meč biti završen bez pobednika, dosuđen je penal za Atletik u trećem minutu nadoknade koji je Iker Muniain pretvorio u gol i pobedu domaće ekipe.

Eibar je uspeo da posle 0:1 na poluvremenu, preokrene u nastavku protiv Rajo Valjekana. Poco je doneo prednost gostima u 40. minutu odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, da bi Ćarles u 64. izjednačio.

Pobedu Eibaru doneo je Leon u 73. minutu posle akcije pio desnoj strani, oslobodio se dvojice igrača i sa nekoliko metara savladao Dimitrijevskog.

U timu Eibara branio je svih 90 minuta golman Srbije Marko Dmitrović.

Ueska i Selta odigrali su meč sa šest golova, vodili su gosti sa 2:0, ali na kraju nisu uspeli da slave, meč je završen rezultatom 3:3..