Stivensova "zakasnila" na duel sa Mugurusom i pobijedila za 102 minuta - BIGportal.ba
Sport Tenis

Stivensova “zakasnila” na duel sa Mugurusom i pobijedila za 102 minuta

Američka teniserka Sloun Stivens se plasirala u četvrtfinale Rolan Garosa pobjedom nad Garbinjom Mugurusom u dva seta.

Američka teniserka Sloun Stivens se plasirala u četvrtfinale Rolan Garosa pobedom nad Garbinjom Mugurusom u dva seta.

Sedma teniserka sveta je protivnicu iz Španije savladala za 102 minuta igre, po setovima 6:4, 6:3.

Stivensova će se u narednom kolu sastati sa britanskom teniserkom Joanom Konte, koja je pobedila Donu Vekić u dva seta.

Mugurusa je odlično otvorila meč, napravila je brejk već u prvom gemu, a u trećem je propustila da iskoristi čak pet brejk šansi.

Stvari su se okrenule u šestom gemu, brejkom je Stivensova izjednačila na 3:3, a na početku devetog gema je imala 5:3 i servis za osvajanje prvog seta.

Mugurusa je produžila set brejkom, ali je Stivensova u desetom gemu uzvratila i povela sa 1-0.

U drugom setu se brejk dogodio tek u osmom gemu, kada je Stivensova povela sa 5:3, a u narednom je iskoristila tek petu meč loptu, pritom dozvolivši protivnici da dobije jednu šansu za brejk.