24. Oktobra 2020.

Sterling promašio pobjedu – Vest Hem odolio Sitiju

Izabranici Pepa Gvardiole imali su inicijativu praktično tokom čitavog meča, ali nisu uspeli da slave.

Vođstvo domaćima je doneo Majkl Antonio u 18. minutu, fantastičnim golom iz okreta, da bi, isostaviće se, konačan rezultat postavio Foden na početku II poluvremena, u 51. minutu.

Kada su gosti izjednačili činilo se da bi vrlo lako mogli i do preokreta da stignu, međutim, završni pas im je falio.

De Brujne je pokušavao da probudi svoju ekipu i sam pokušavao, a u samom finišu najbolju šansu propustio je Rahim Sterling, kada mu je Fabianski sjajno odbranio udarac iz situacije “1 na 1”.

U nadoknadi je i Marez imao priliku, ali je poljski golman dobro pokrio prvi ugao i uz malo sreće zaustavio Alžirca.

Vest Hem se grčevito branio, pokušavao iz kontre bezuspešno, tako da je utakmica na kraju završena 1:1.

“Čekićari” su trenutno 10. sa deset bodova, koliko ima i Siti, ali uz meč manje.