5. Augusta 2021.

Stefanović bez finala, Novakovićeva u B finalu, Sinančević i Pezer bez medalje u istorijskom finalu

Stefanović je završio trku na petom mestu, dok su prva četiri bila ta koja su vodila u finalnu trku.

On je ostvario rezultat od 35.855, a ispred njega je završio Letonac Roberts Akmens koji je distancu prešao za 35.688.

Velika je neizvesnost vladala pred objavljivanje rezultata. Mala razlika između dvojice kajakaša je ostavljala prostor za nadu da je Srbin prošao u finale.

Ipak, nadanje je okončano sa objavljivanjem zvaničnih rezultata.

Najbrži u ovoj polufinalnoj grupi bio je Mađar Kolos Šizmadia (35.099).

Srpska kajakašica Milica Novaković plasirala u finale Olimpijskih igara u jednosedu na 500 metara.

Ona je trku završila na trećem mestu, te je time ostvarila plasman u B finale gde će voditi borbu za konačan raspored.

Njoj je umalo izmaklo veliko finale, s obzirom na to da su se u njega plasirale dve prvoplasirane.

Trku su ispred nje završile Lisa Karington sa Novog Zelanda i Argentinka Brenda Rohas.

Trka B finala na programu je u 5.22 časova po našem vremenu.

Srpski bacač kugle Armin Sinančević nije uspeo da osvoji medalju u finalu bacanja kugle.

Sinančević je već u prvoj seriji izbacio svoj najbolji hitac od 20.89 metara što je bilo dovoljno za sedmo mesto.

Ipak, to je bilo daleko od neophodnog za najsjajnije odličje, Gotovo dva i po metra daleko.

Sjajno je bacao Rajan Krauzer koji je čak oborio olimpijski rekord iz Rija koji je upravo on postavio.

Ne samo to, nego ga je oborio i njegov sunarodnik Džo Kovač i to dva puta.

Treće mesto zauzelo je takmičar sa Novog Zelanda Tomas Volš koji je takođe bacao preko 22 metra.

Što se tiče našeg takmičara, on je u preostalih pet pokušaja napravio četiri prestupa dok je u četvrtoj seriji izbacio kuglu 20.44 metra daleko.

Daleko od njegovog ličnog rekorda od 21.88 što mu svakako ne bi bilo dovoljno za medalju.

Mesud Pezer nije uspio da u finalu bacanja kugle osvoji prvu medalju u istoriji bh. olimpizma.

Dvadesetšestogodišnji Zeničanin je u finalu prvi nastupio, ali je napravio prestup u prva dva bacanja, da bi u trećoj seriji kuglu nacio do 20.08.

To nije bilo dovoljno da nastavi borbu za medalju i dobije nova tri bacanja, pa mu je pripalo 11. mjesto što je njegov najbolji plasman na Olimpijskim igrama.

Amerikanac Rajan Krauzer je iz prvog pokušaja oborio olimpijski rekord (22.83), koji je u drugoj seriji popravio 22.93 metra, pa u trećoj bacio 22,86! Na kraju je u posljednjoj seriji bacio 23.30 i TREĆI PUT oborio olimpijski rekord!

Drugi je bio Džo Kovač, Amerikanac koji je sa 20.65 takođe bio bolji od bivšeg olimpijskog rekorda. A bronzu je uzeo 22.47 Novozelanđanin Tom Volš.

Reprezentativka Crne Gore Marija Vuković plasirala se u finale takmičenja u skoku uvis na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ona je u prvom pokušaju preskočila kvalifikacionu normu od 1,95 metara i time se prva od svih takmičarki plasirala u finale.

Ne samo to, nego je sve visine koje je probala preskočila iz prve.

To je njen najveći uspeh u dosadašnjem delu karijere, ali ne i lični rekord. Nedavno je u Smederevu postavila lični i državni rekord od 1,97 metara.

Zanimljivo, normu za finale je ispunilo čak 14 atletičarki.