28. Jula 2022.

Srpski duo loše prošao, Norvežani od 0:1 do 8:1

Najveće iznenađenje predstavlja prolaz litvanskog šampiona koji je i u drugom meču savladao švedski Malme (0:2) i sa ukupnom gol razlikom 3:0 zakazao susret sa Bodo Glimtom.

Tim čiji je trener Miloš Milojević, a za koji nastupa i nedavni debitant u dresu “orlova” Veljko Birmančević je podbacio i neće imati epizodu u Ligi šampiona kao prošle sezone.

Nakon neuspeha u Litvaniji, poraz je usledio i u revanšu u kom su golove postigli Mateus Ojevusi i Renan Oliveira. Birmančević je na terenu bio do početka drugog poluvremena, a Milojević je poslednjih 15-ak minuta morao da iskombinuje tim sa igračem manje nakon što je drugi žuti dobio Ander Kristijansen i na taj način oduzeo saigračima i ono malo nade u povratak.

Žalgiris u narednoj rundi očekuje norveški predstavnik koji je nakon minmalnog poraza u Severnoj Irskoj, pokazao silu u revanšu i slavio sa neverovatnih 8:0.

Rezultat govori za sebe, a istakli su se Espejord i Pelegrino sa po dva gola, odnosno Vetlesen i Sampsted sa po golom i asistencijom.

Najlepši potez na tom meču je viđen u 25. minutu kada se norveški fudbaler Amahl Pelegrino sjajno namestio i postigao efektan gol za 3:0.