27. Jula 2022.

“Srpska četa” dolazi na “Marakanu”

Ekipa iz Jermenije je nadomestila minimalan zaostatak iz prvog meča i ubedljivo slavila na gostujućem terenu protiv luksemburškog Didelanža (1:4).

Za Pjunik nastupaju čak trojica srpskih fudbalera – Zoran Gajić i Uroš Nenadović koji su se našli među starterima za ovu utakmicu i Nemanja Mladenović koji nije ulazio.

Verovatno su u 21. minutu ovog susreta svi videli Didelanž kao narednog protivnika crveno-belih. Luksemburžani su prvi stigli do gola i vodili u ukupnom rezultatu 2:0. To su učinili na komičan način nakon što je marokanski napadač Hasan promašio loptu posle centaršuta sa desne strane, ali je to uradio na način na koji je loptu sebi namestio na glavu i potom je poslao u mrežu.

Pjunik je u dvomeču sa Klužom pokazao da nikada ne odustaje, a tako je bilo i ovog puta. Već nakon tri minuta su stigli do poravnanja.

Imali su korner gostujući fudbaleri, usledili je nekoliko centaršuteva sa obe strane, a nakon jednog je lopta otišla na drugu stativu gde ju je čekao Uroš Nenadović. Srpski fudbaler ju je vratio u sredinu gde je spreman bio Žuninjo koji je doneo izjednačenje.

Da nesreća nikada ne dolazi sama, fudbaleri Didelanža su osetili u 54. minutu. Fudbaler iz BiH Luka Juričić se namestio na ivici šesnaesterca i uputio sjajan udarac u donji levi ugao koji je doneo, ne samo vođstvo njegove ekipe, nego i poravnanje u ukupnom bilansu.

Pogubili su konce u igri domaći nakon toga. Dve velike greške su ih koštale još dva gola. Najpre je defanzivac Žul Dijuf bez gledanja vratio loptu svom golmanu, a istu je presekao nigerijski napadač Jusuf Otubandžo i “zakucao” je van domašaja.

Potom je i sam golman imao svoj momenat. Loše je procenio, istrčao i tako ostavio praznu mrežu za Luku Juričića koji je stigao do svog drugog gola i overe plasmana u narednu fazu.

Prvi meč dvomeča sa Zvezdom se igra u Beogradu 3. avgusta, a revanš u Jerevanu šest dana kasnije.

U preostala dva duela češki Plzenj je i u drugom meču ubedljivo slavio protiv Helsinkija (5:0) i na taj način prošao dalje, dok je gvinejski napadač Momo Jansane postigao jedini gol u dva meča Šerifa i Maribora i na taj način u narednu fazu poslao moldavskog šampiona.