Grupa 1, 2. kolo
Srbija – Francuska 19:22 (12:9)
Dvorana: Palata sportova u Granoljersu.
Sudije: Alvarez (Španija), Bustamente (Španija)

Posle velikih uzbuđenja i odlične igre, poražene su od olimpijskih šampionki Francuskinja, na kraju je bilo 22:19 (9:12).

Šteta jer su naše devojke odigrale zaista dobro ovaj meč i moglo je lako da se dogodi da rezultat bude drugačiji.

U timu pobednika, Zadi je bila najefikasnija sa šest golova, dok su u timu Srbije najefikasnije bile Radojević sa pet i Stoiljković sa četiri gola.

Sjajno su Srpkinje započele meč, povele protiv favorizovanih Francuskinja sa 2:0.

Ipak, posle serije odd nekoliko uzastopnih grešaka u napadu i brzih kontri, Francuskinje su brzo stigle do preokreta.

Serijom od pet golova imale su u osmom minutu prednost od 5:2.

SRBIJA: J. Agbaba, M. Agbaba 1, Graovac, Janjušević 1, Jovanović, Jovović, Kocić, Kojić, Liščević 2, Lovrić 1, Petrović 2, Radojević 5, Risović, Stamenić 2, Stoiljković 4, Vukajlović.
FRANCUSKA: Ahanda, Derlo, Edviž 1, Fopa 3, Gloser, Granije 1, Horaček, Lasors 2, Niakite, Nokandi 2, Minko 1, Pino 1, Ugolan 3, Tublan 1, Valentini 1, Zadi 6.

Nije to demoralisalo naš tim, naprotiv.

Počele su da smanjuju broj grešaka kako je odmicao prvi deo igre, a Jovana Risović je na golu počela da brani šuteve iz svih mogućih pozicija i to je diglo naše devojke.

Posle 6:9, izabranice selektora Bregara zaigrale su odlično i stigle do potpunog preokreta.

Serijom od 6:0, sa 6:9 u 17. minutu igračice Srbije došle su do sjajnih tri gola razlike i 12:9, tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Nekoliko grešaka Srbije na startu drugog dela i Francuska je za tri i po minuta uspela da istopi prednost i preokrene na 12:13.

Na 18 minuta pre kraja, Srbija je preko Lovrićeve povela sa 16:15.

Usledio je pakleno uzbudljiv finiš, igralo se veoma tvrdo, i u poslednjih 11 minuta Srbija je ušla sa golom prednosti, 17:16.

Jovana Risović je sa nekoliko sjajnih odbrana držala naš tim na 18:18, ali je Francuska u poslednja četiri minuta ipak ušla sa golom prednosti, 18:19.

Iskusnije Francuskinje bolje i koncentrisanije su odigrale u odbrani u tom nervoznom finišu i na kraju stigle do pobede.

Za dva dana Srbija igra meč sa Slovenijom.