17. Jula 2022.

Srpkinje bolje od Turske za bronzu u Ligi nacija

Ovom pobedom Srbija je osvojila treće mesto na turniru Lige nacija koji se igra u Ankari.

Utakmica je bila odlična, atmosfera takođe. Dvorana u Ankari bila je popunjena u velikoj meri i navijači su pružali veliku podršku Turskoj.

Ta podrška je malo pala posle prvog seta koji je reprezentacija Srbije osvojila rezultatom 27:25

U drugom setu je Srbija igrala mnogo bolje od Turske, što govori rezultat u tom setu – 25:17. Srbija je naprosto razbila Tursku u tom delu igre i domaća publika je skoro u potpunosti utihnula posle drugog seta.

Iako je i u trećem setu Srbija konstantno vodila, nije moglo bez drame. Turska je čak imala i set loptu, ali nije uspela da je iskoristi, pa je Srbija došla do trećeg seta rezultatom 26:24, a samim tim i do trijumfa.