23. Juna 2019.

Srbija zaokružila katastrofu – poraz i od Danske

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije je završila takmičenje na Evropskom prvenstvu porazom od vršnjaka iz Danske rezultatom 2:0.

Izabranici selektora Gorana Đorovića su bili inferiorni tokom celog meča i praktično da nisu ozbiljnije zapretili protivniku.

Najbolju priliku je u finišu meča imao Luka Adžić, koji je u međuvremenu zamenio startera Nemanju Radonjića, ali je njegov šut završio na spoljnom delu prečke.

Pored Adžića, na klupi su ostali Danilo Pantić, Andrija Živković i Luka Jović.

Vredi napomenuti da je Srbija igrala bez velikog broja povređenih i kažnjenih igrača, pa je selektor morao na teren da pošalje dva leva beka, Miroslav Bogosavac je nastupio na svom prirodnom mestu, dok je Aleksa Terzić morao na drugu stranu.

Upravo se na tom delu terena dogodila akcija iz koje je Danska stigla do vođstva u 21. minutu, kada je Jakob Brun Larsen protrčao iza leđa defanzivcu Srbije i rutinski savladao golmana Dragana Rosića, koji nije imao nikakvu šansu da odbrani šut.

Svega minut ranije je veliku šansu propustio Ivan Šaponjić, pošto je veoma nonšalantno prišao lopti koju je dobio od Nemanje Radonjića, u akciji započetoj lepim dodavanjem Saše Lukića.

Do kraja poluvremena Danska je imala nekoliko dobrih prilika, što nije bio slučaj sa selekcijom Srbije.

U drugoj utakmici Grupe B Austrija i Nemačka igrali su nerešeno 1:1, pa su tako “panceri”, aktuelni prvaci Evrope izborili plasman u polufinale.Đanluka Valdšmid u 14. minutu doveo je Nemačku do prednosti, ali je Austrija već u 24. izjednačila pogotkom Kevin Danso iz jedanaesterca.Nemačka je prva u Grupi B sa sedam bodova, dok Danska i Austrija imaju po šest, ali kao i Srbija neće nastaviti takmičenje na Evropskom prvenstvu.

Do kraja meča je Danska uglavnom čuvala loptu i prednost, s vremena na vreme je pretila trećim golom, Srbija je pokušavala da napadne, ali su sve akcije bile jalove.

Iako su pojedini šutevi i išli u okvir gola, nijedan nije predstavljao ozbiljniji izazov za golmana Iversena.

Pored dva gola, Danska je postigla još jedan, ali su arbitri doneli odluku, posle dugog većanja i konsultovanja VAR tehnologije, da se neko od fudbalera u crvenim dresovima našao u ofsajdu.

Srbija je završila takmičenje na Evropskom prvenstvu bez osvojenog boda i sa samo jednim postignutim golom, onim iz jedanaesterca u duelu sa Nemačkom koji je upisan u statistiku kapitena Andrije Živkovića.