Katar – Srbija 4:0 (2:0)
Stadion: Nađerdei u Debrecinu
Sudija: Filip Glova (Slovačka)

“Orlovi” su protiv Azijata, koji su ubačeni u evropske kvalifikacije kako bi se spremali za Mundijal u svojoj zemlji, lako izašli na kraj.

Već u drugom minutu su poveli autogolom Bulema Kukija, da bi u 19. prednost duplirao Luka Jović.

I tu je tim Dragana Stojkovića Piksija “zaključao” utakmicu, pre nego što su saigrači iz Fiorentine Dušan Vlahović i Nikola Milenković stavili tačku u drugom poluvremenu.

Srbija je mogla da zabeležili ubedljiviju pobedu, ali je prikazala sjajnu igru i ubrizgala dodatnu injekciju samopouzdanja pred Luksemburg u subotu na “Mitiću” i tri dana kasnije protiv Irske u Dablinu.

Sve je išlo kao po koncu za naš tim, tečnost u igri, trka, ideja, pa na kraju krajeva i realizacija, iako je mogla još neka lopta da završi u mreži Katara.

Stativu je pogodio debitant Veljko Birmančević, propuštao je šanse je Filip Đuričić, ali je vezista Sasuola bio režiser meča, bez obzira na to što se nije upisao u strelce.

Ostvario je čak tri asistencije – naterao Kukija na autogol centaršutom u jednoj kontri, potom pokrenuo akciju za gol Jovića, koji je posle driblinga poslao loptu u gol, a ju je uzeo kod pogotka Vlahovića i “spojio” ga sa zicerom.

U samom finišu upisao se i Milenković udarcem glavom posle kornera za konačnih 4:0.

Vredi istaći da su debitovali Veljko Birmančević, kome je Piksi ukazao šansu od starta, kao i mladi golman Benfike Mile Svilar, koji se istakao sa dve odlične odbrane..

Lepa uvertira “Orlova” za ozbiljnije testove u septembru.

U ovom ritmu i zaletu mogu mnogo u naredna dva meča, jako bitna. Posebno u Dablinu.