19. Januara 2020.

Srbija se mučila i tek krajem treće četvrtine slomila otpor Holandije

Aktuelni evropski i olimpijski šampioni neočekivano su se mučili protiv Holanđana, ali su na kraju ipak upisali pobedu.

Izabranici Dejana Savića su ovim trijumfom obezbedili direktan plasman u četvrtfinalu, koje je na programu u sredu.

Rezultati by SofaScore

EP, treće kolo:

Srbija – Holandija 11:4 (0:1, 3:1, 4:2, 3:0)

sudije: Hentšel (Nemačka), Turkan (Turska)

Srbija: Pjetlović G, Mandić, Dedović, Ranđelović, Ćuk, Pjetlović D, Vico, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, Mitrović S, Mitrović B.

Holandija: Vagenar, Venhuis, Vinkelhorst, Van den Burg, Van Ijperen, Lindhut, Gotemaker, Nispeling, Muler, Jansen, Kopman, Lukas, Hujsmans.

Srbija će u borbi za polufinale igrati protiv Španije ili Nemačke.

Holanđani su pružili odličan otpor, u trećoj četvrtini su imali i gol prednosti, ali su se onda probudili Prlainović i drugari i u završnici slomili otpor.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio Dušan Mandić sa tri gola, dok su po dva postigli Filipović i Prlainović. Holandiju je predvodio Lindhut sa dva gola.

Naši vaterpolisti loše su otvorili utakmicu odigravši najlošiju četvrtinu u dosadašnjem delu takmičenja.

Srbija u prvoj deonici nije uspel da postigne nijedan gol, na to je primila jedan i posle prvih osam minuta na semaforu je bilo 0:1.

U drugoj četvrtini naši vaterpolisti zaigrali su bolje, međutim videlo se da imaju još dosta prostora za napredak. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 3:2 za Srbiju.

Holandija je u trećoj četvrtini ponovo preokrenula, ali se onda “upalila mašina” koja do kraja meča nije primila nijedan gol. Razigrali su se Prlainović, Mandić i Filipović i otpor protivnika je slomljen.

U poslednjoj deonici se nije postavljalo pitanje pobednika i Srbija kao prvoplasirana prolazi u četvrtfinale.