28. Februara 2022.

Srbija rutinski slavila u Slovačkoj

Srbija je u petak savladala Slovačku u Beogradu, a slavila je i tri dana kasnije u Slovačkoj.

Naša reprezentacija je sada na skoru 3-1 i s obzirom da tri tima idu dalje, a da Slovačka ima 0-4 i više nema šanse za prolaz, Srbija je prošla u drugu fazu.

Kvalifikacije za Mundobasket
Grupa A, 4. kolo
Slovačka – Srbija 63:71
(16:26, 15:18, 22:16, 10:11)

U drugoj fazi će igrati sa Belgijom, Letonijom i tri ekipe iz grupe B gde su Belorusija, Velika Britanija, Grčka i Turska i tri ekipe će proći na Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Srbija je u Slovačkoj dominirala od prvog minuta.

Do pobede su Srbiju predvodili Aleksa Avramović sa 24 poena i šest asistencija, Jović sa 13 poena i sedam skokova i Ristić sa 12 poena i osam skokova.

Kod Slovačke istakao se Brodzianski sa 22 poena i osam skokova, dok je Doležaj dodao 17 poena.

Ristić i Jović su gospodarili reketom i u prvoj četvrtini je Dušan ubacio 10, a Nikola osam poena i zajedno su imali devet skokova, od čega četiri ofanzivna.

Dvorana: Hala Sportova (Levice)
Sudije: Vojčeh Liska, Gvidas Gedvilas, Dariuš Zapolski

Slovačka: Krajčovič 5, Ihring 5, Fušek 0, Brodzianski 22, Korner 10, Abrham 2, Bojanovski 0, Bačan 0, Doležaj 17, Petras 0

Srbija: Jović 13, Petrušev 3, Đurišić 0, Radanov 0, Ristić 12, Jagodić Kuridža 2, Simanić 9, Avramović 24, Trifunović 6, Novak 2

Posle pet minuta Srbija je imala +10 i neutralisala je šut Slovačke, koja se raspucala pred kraj prve četvrtine, ali je naša selekcija održala prednost i imala +10 posle prvih deset minuta.

U drugu četvrtinu su veoma loše ušli i za šest i po minuta postigli su samo šest poena.

Slovačka je prepolovila zaostatak i održavala se u igri, nakon čega se vratio plejmejker Aleksa Avramović i zatrpao koš Slovačke.

Prvo je poentirao na prodoru uz faul, a zatim pogodio tri trojke i doneo Srbiji najvećih +15.

Slovačka pogađa uz zvuk sirene i na kraju prvog poluvremena bilo je +13 za Srbiju.

Srbija je odigrala veoma slabu treću četvrtinu, posebno u odbrani.

Posle 20 minuta odlične odbrane nad najboljim košarkašem Slovačke Brodzianskim, u trećoj četvrtini mu je dozvoljeno da radi šta hoće i vratio je Slovačku u igru.

Skakao je, asistirao i konstantno poentirao, pa je na dva minuta do kraja četvrtine vratio Slovačku na samo -6.

Srbija je vezala četiri poena i došla opet do +10, ali je trojkom Doležaja uz zvuk sirene Slovačka smanjila na -7 pred poslednjih 10 minuta.

Slovačka se na startu četvrte četvrtine vratila na -5, Srbija se opet mučila u napadu, ali proradio je šut kada je to bilo najpotrebnije.

Na četiri minuta do kraja prvo trojku pogađa Avramović, koji je uvek poentirao kada je bilo najpotrebnije, a nadovezao se Boriša Simanić i pogodio trojku za +12 i novu dvocifrenu prednost.

Srbija je zategla odbranu i povratka za domaćina do kraja nije bilo.