8. Augusta 2019.

Srbija rutinski protiv Finske, slijede Litvanci

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Finsku 95:75, u drugom pripremnom meču za Svetsko prvenstvo u Kini.

Sastav Srbije: Teodosić, Simonović, Lučić, Milosavljević, Raduljica, Birčević, Todorović, Milutinov, Jović, Avramović, Jovanović, Marjanović.Nisu igrali: Bogdan Bogdanović, Nemanja Bjelica, Marko Gudurić, Vasilije Micić i Nikola Jokić.

Izabranici Aleksandra Đorđevića odigrali su meč s dosta oscilacija, što je i normalno za ovu fazu pripremama.

Đorđević na ovom meču nije mogao da računa na Vasilija Micića, Bogdana Bogdanovića, Marka Gudurića, Nikolu Jokića i Nemanju Bjelicu.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Boban Marjanović i Stefan Jović sa po 12 poena, dok su po 11 dodali Dragan Milosavljević i Marko Simonović.

“Orlovi” su ključnu razliku napravili krajem druge četvrtine kada su napravili seriju 18:2, i na poluvreme otišli s velikih +18, 54:36.

Srbiju za tri dana očekuje meč protiv Litvanije u “Štark” areni. Protiv istog tima “Orlovi” će igrati dva dana kasnije u Kaunasu, a potom putuju na Akropolis kup, koji će se igrati od 16. do 18. avgusta, a rivali će im biti Grčka, Italija i Turska.

Naši košarkaši 20. avgusta putuje u Kinu, gde će poslednje tri provere imati u Šenjangu, gde će im rivali biti Italija, Novi Zeland i Francuska.

Svetsko prvenstvo u Kini na programu je od 31. avgusta do 15. septembra, a Srbija igra u grupi sa reprentacijama Italije, Filipina i Angole.

Utakmica je otvorena u veoma brzom ritmu. Odbrane gotovo da se nisu ni igrale, što govori podatak da je naša reprezentacija primila 23 poena za sedam minuta.

Đorđević je reagovao tajm-autom i on je urodio polodom. U naredna tri minut primili smo dva poena i posle prve deonice rezultat je bio 28:25.

Tokom druge četvrtine desila se velika serija Srbije. Izabranici Aleksandra Đorđevića primili su samo jedanaest poena, a postigli su 26 i na pauzu su otišli sa rezultatom 54:36.

Nisu “Orlovi” dobro krenuli treću četvrtinu, Finska je napravila seriju 12:0 i čas posla na semaforu je bilo samo -6, 54:48. Posle toga je Srbija značajno podigla nivo igre, a time je doprineo najviše Boban Marjanović, koji je bio nerešiva enigma za odbranu Finske.

Vicešampioni sveta, Evrope i Olimpijskih igara u četvrtoj četvrtini samo su održavali postojeću razliku i na kraju su slavili sa 95:75