7. Juna 2021.

Srbija remizirala sa Jamajkom u Japanu

U prvoj utakmici na Kirin kupu u Japanu, Stojković je dao šansu devetorici debitanata.

Srbija će u Japanu odigrati još jednu utakmicu, pošto će 11. juna od 12:25 igrati protiv domaće selekcije.

Dragan Stojković Piksi je na teren od početka poslao sedmoricu debitanata. Od starta su priliku dobili golman Đorđe Nikolić, defanzivci Aleksa Terzić i Sava Arangel Čestić, vezista Ivan Ilić i ofanzivci Željko Gavrić, Dejan Joveljić i Nemanja Jović.

Srbija je odigrala slabo poluvreme i jedinu priliku imala je u završnici prvog dela igre, kada je udarac glavom Ivana Ilića posle centaršuta Petkovića odbranio golman Jamajke.

Jamajka je pokušavala udarcima sa distance, što su sve izblokirali srpski defanzivci, ali bili su veoma nesigurni na lopti i videli smo veliki broj grešaka u poslednjoj liniji.

Jedna takva došla je od golmana Nikolića. Imao je ”čistu” loptu, koja mu je ispala iz ruke, a to je iskoristio Grej.

Uzeo je loptu i u 29. minutu na prazan gol smestio loptu u mrežu sa ivice kaznenog prostora.

Jamajka je imala 1:0 na poluvremenu.

Stadion: Stadion Miki
Sudija: Judai Jamamoto

Srbija: Nikolić (od 46. M. Ilić) – Petković (od 74. Vulić), Mitrović, Gudelj, Čestić (od 46. Pavlović), Terzić – Grujić (od 64. Maksimović), I. Ilić (od 46. Spajić) – Gavrić (od 46. Makarić), Jović, Joveljić.

Jamajka
: Tejlor – Mur, Bel, Lou (od 72. Morison) – Fišer, Harding, Marijapa, Vilijams (od 85. Lambert) – Grej (od 78. Tilt), Ist, Targot (od 67. Malkolm)

Napravio je četiri promene na startu drugog poluvremena Stojković i zaigrao sa dva klasična napadača.

Ključna izmena bila je ulazak Strahinje Pavlovića, pošto je štoper kontrolisao igru Srbije i držao poslednju liniju u najboljem mogućem redu.

Upravo je Pavlović postigao izjednačujući pogodak u 61. minutu. Pogodio je desnom nogom donji desni ugao i tako upisao prvenac u dresu reprezentacije.

Do kraja utakmice nije bilo prevelikih uzbuđenja i meč je završen rezultatom 1:1.