29. Decembra 2019.

Srbija razbila Hrvatsku na Dorćolu!

Srbija je na bazenu “Milan Gale Muškatirović” savladala Hrvatsku rezultatom 15:11 (6:4, 3,2, 5:2, 1:3).

Izabranici Dejana Savića prethodno su pobedom nad Holandijom (12:7) obezbedili prolaz dalje, a sada su i obezbedili prvo mesto.

Srbija: Gojko Pijetlović, Branislav Mitrović, Dušan Mandić, Viktor Rašović, Sava Ranđelović, Gavril Subotić, Duško Pijetlović, Nemanja Vico, Milan Aleksić, Radomir Drašović, Filip Filipović, Strahinja Rašović i Draško Gogov.Hrvatska: Marko Bijač, Ivan Marcelić, Marko Macan, Loren Fatović, Luka Lončar, Maro Joković, Hrvoje Benić, Ante Vukičević, Andro Bušlje, Lovre Miloš, Josip Vrlić, Luka Bukić i Havijer Garsija.

Oni su time obezbedili igranje među osam najboljih reprezentacija planeta u finalnoj rundi koja se igra od 17. marta do 28. aprila.

Meč su bolje počeli Hrvati koji su lako dolazili do prednosti, ali Srbija je odgovarala. Na 4:3 za goste postojala je šansa za +2, ali je dobra odbrana Savićevih izabranika presudila, pa se došlo do izjednačenja, a onda i prve prednosti preko Nemanje Vica.

Serija “delfina” nastavila je da raste i odjednom je bilo 7:4. Gavrilo Subotić je preuzeo odgovornost u završnici poluvremena, pa se na pauzu otišlo sa +3.

Tokom treće četvrtine Srbija je održavala prednost i u par navrata je i povećala, a adekvatnog odgovora sa druge strane nije bilo. Sve što su izabranici Ivice Tucka uspevali da pokažu nailazilo je na adekvatan odgovor naših vaterpolista.

Poslednaj četvrtina nije donela maltene nikakvih uzbuđenja. Pitanje pobednika bilo je jasno i pored izuzetno loše igre “delfina” u poslednjih osam minuta zabeležena je ubedljiva i rutinska pobeda.