11. Juna 2022.

Srbija poslije drame srušila Argentinu

U spektakularnom meču posle pet setova – 25:16, 25:18, 17:25, 12:25, 15:6, reprezentacija Srbije odnela je i drugu pobedu u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

Ekipa Igora Kolakovića je na startu takmičenja bila bolja od Bugarske 3-1, dok je u drugom kolu pretrpela poraz od Francuske 3-1.

Posle odlične igre u prva dva seta, Srbija je uspela da stigne do lepe prednosti od 2-0, ali se to jako brzo istopilo jer je reprezentacija Argentine dozvolila tek 29 poena Srbiji u dva seta i bez većih problema izjednačila na 2-2.

Sledi rapsodija Srbije u petom setu, pošto je već na startu tog dela napravljena značajnija prednost i potom susret lako priveden kraju pa je sa 15:6 dobijen treći set, a samim tim i utakmica.