27. Jula 2021.

Srbija “počistila” Japan, Milica Mandić preokretom do polufinala!

Nisu ostavile mnogo prostora Japankama koje su forsirale „koreju“.

Nešto bolji start imale su domaće odbojkašice, ali Srbija pred tehnički tajm-aut stiže do prvog vođstva koje nije ispušteno do pred kraj seta.

Vodile su Japanke 23:22 i bile u poziciji da možda i uzmu prvi set, da nije bilo Milene Rašić i Tijane Bošković koje su preokrenule i donele Srbiji prvi set.

Korektor srpske reprezentacije imala je čak 15 poena u prvom setu, ali ostatak ekipe je nije pratio,

U drugom je bilo manje tenzije, Srbija je stigla do velike razlike nakon tehničkog tajm-auta i tu prednost je održavala do kraja seta. Proradile su Milena Rašić i Mina Popović, te skinule deo tereta sa leđa Boškovićeve.

Očekivalo se da u istom ritmu nastave i u trećem setu, tako su ga i otvorile srpske odbojkašice, ali Japanke se nisu lako predavale. Prava drama viđena je na kraju ovog seta.

Japanke su imale i set loptu, ali im nije dozvolila Jelena Blagojević da izbore šansu za povratak. Potom je na scenu stigla ponovo Boškovićeva i donela Srbijii meč loptu na 25:24, koja je potom i iskorišćena.

Najefikasnija u našim redovima bila je upravo Boškovićeva sa 34 poena. Pratile su je Milena Popović sa 10 i Milena Rašić sa devet poena.

Kod Japanki najbolja je bila Išikava sa 13, a dvocifrena je bila još i Kurogo sa 12.

Naše odbojkašice će u narednom meču igrati sa selekcijom Južne Koreje.

Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić plasirala se u polufinale Olimpijskih igara.

Ona je savladala Poljakinju Aleksandru Kovalčuk rezultatom 11:4 i tako izborila šansu da se bori za neko od odličja.

Naša predstavnica je bila u zaostatku posle prve runde (2:3), dok u drugoj nijedna od rivalki nije stigla do poena.

Usledila je fantastična serija udaraca Mandićeve, koja je vezala devet poena i stigla do velike pobede.

Milica će se u polufinalu od 09.30 boriti sa Francuskinjom Alteom Loran.