19. Septembra 2022.

Srbija pobijedila Nemačku

Selekcija Uroša Stevanovića bez veliki problema došla je do prvog tijumfa, pošto je kontrolisala je meč od početka do kraja.

Pobeđena je Nemačka sa šest golova razlike, a utisak je da u igri srpske ekipe ima dovoljno prostora za napredak i bolja izdanja.

Napadačku igru Srbije su u prvom poluvremenu obeležili kapiten Martinović i Urošević sa po tri postignuta gola, uz jedan pogodak Jaukovića.

Nemci su početkom trećeg dela smanjili na 7:4 ali je tada usledio odučujuči udar srpskog tima sa serijom od tri pogotka. Završnih osam minuta je proteklo u igri sa slabijim odbranama u kojoj su se Nemci trudili da izbegnu teži poraz ali su Stevanovićevi izabranici odigrali dovoljno dobro za ubedljiv trijumf.

U drugom kolu, u derbiju grupe, Srbija u ponedeljak igra sa Grčkom koja je savladala Rumuniju 14:5.

Taj meč na programu je u ponedeljak od 16 sati i 20 minuta.