Srbija na startu ATP kupa pobijedila Kanadu - BIGportal.ba
Sport Tenis

Srbija na startu ATP kupa pobijedila Kanadu

Tim Srbije na najbolji mogući način započeo je odbranu trofeja ATP kupa u meču sa Kanadom.

Srpski tim je u “Rod Lejver” areni pobedio Kanadu sa 2-1, nije bilo nimalo jednostavno, ali je bilo sjajno gledati ih u ovakvom izdanju posle toliko vremena.

U verovatno najtežoj grupi na takmičenju, bilo je važno startovati pobedom, i srpski tim je u tome i uspeo.

Prvi na teren izašao je Dušan Lajović, 26. teniser sveta je izgubio od Miloša Raonića 6:3, 6:4 i Kanada je tako osvojila prvi poen.

Tim Kanade je poveo protiv Srbije u meču A grupe ATP kupa pošto je Miloš Raonić pobedio Dušana Lajovića sa 6:3, 6:4.

Bio je to okršaj “drugih tabli” u timovima, meč je trajao 80 minuta i kanadski teniser je pokazao da je u odličnoj formi iako mu je ovo bio prvi meč od novembra.

Jednostavno, nije dao nikakvu šansu Lajoviću, posebno u gemovima kada je servirao, u kojima je izgubio svega osam poena!

U početnom setu, sve je bilo izjednačeno u prvih sedam gemova, igrači su držali svoje servise, a Lajović je neutralisao jednu brejk loptu.

Kanađanin je servirao snažno, igrao dobro i u polju i nije dozvoljavao srpskom teniseru da dobija poene posle snažnih prvih servisa.

Uz to, Miloš je u osmom gemu uspeo da pritisne protivnika, dođe do brejka i povede se 5:3.

Ostalo mu je samo da rutinski odservira, što je i učinio, pa je posle 36 minuta igre osvojio početni set sa 6:3.

Slično je bilo i u drugom, Dušan se dobro držao u prvoj polovini seta, do 3:3, onda je Raonić u sedmom gemu iskoristio četvrtu brejk loptu za novi brejk, potom je rutinski dobio i servis gem za 5:3.

Lajović je dobio naredni gem, smanjio na 4:5, ali je u narednom gemu Kanađanin uspešno završio posao i dobio meč.

Srećni smo što smo dobili priliku da igramo. Volim da igram timski. Malo sam iznenađen, mnogo sam vremena provodio u sobi, ali stvari funkcionišu! Atmosfera je sjajna, samo nekoliko dana ranije smo se našli, ali sada smo zajedno, možemo i na večeru zajedno. Zabavno je i lepše kada smo zajedno, kad sezona počne ovako. Nadam se da to što sam igrao dobro znači da ću i dalje igrati dobro“, rekao je Raonić po završetku meča.

Logično, veliki teret pao je na najboljeg igrača sveta, Novaka Đokovića koji je morao da pobedi Denisa Šapovalova da bi Srbija ostala u igri.

Nije mu zadrhtala ruka, odigrao je šampionski, sigurno, dobio inspirisanog i talentovanog protivnika i tako Srbiji doneo izjednačenje u meču.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković doneo je Srbiji izjednačujući poen u duelu A grupe ATP kupa sa Kanadom.

Šampion Australijan opena je posle 114 minuta igre i velike borbe pobedio Denisa Šapovalova sa 7:5, 7:5.

Kao i prošle godine, kada su odmerili snage u ovom takmičenju, ni sada nije bilo nimalo jednostavno.

Šapovalov je odlično igrao, izuzetno dobro servirao i Novak je morao da ima mnogo strpljenja da dođe do ritma igre i rešenja za inspirisanog protivnika.

Reklo bi se, odlilčna provera za Novaka u prvom zvaničnom meču u sezoni u kom je pokazao da je veoma spreman došao u Australiju.

Dugo je Novak u tom prvom setu tražio način kako da odgovori na servise Šapovalova.

Kanađanin je veoma dobro krio udarce, Novak je tražio pravu poziciju i našao je nekako u finišu seta.

Mogao je i ranije da dođe do brejka, imao je dve prilike u četvrtom gemu, ali ih nije iskoristio.

Borio se i sa suncem, koje mu je smetalo pri servisu, ali sve to je ostavio iza sebe u finišu seta, u tom 12. gemu kada je konačno uspeo da slomi otpor protivnika.

Usledio je urlik oduševljenja broja jedan, probudilo se i ono malo publike na terenu i Novak je tako posle 58 minuta igre dobio početni set.

Imao je već u drugom gemu drugog seta novu šansu za brejk, nije je iskoristio.

Denis je i u ovom delu igre igrao izuzetno dobro, nije davao Novaku mnogo prilika, ali broju jedan i nije trebalo previše.

U 12. gemu ukazala mu se nova šansa, na 40:30 stigao je do prve meč lopte, Šapovalov je promašio prvi servis, potom izašao na mrežu… Sevnuo je pasing-šot po paraleli, precizan i dubok i tu je bio kraj meča.

Tako je Đoković dobio prvi meč u godini, a Srbija izjednačila protiv Kanade.

Odmah po završetku u intervjuu na terenu Novak je potvrdio da će igrati u odlučujućem meču, u dublu.

Usledio je meč odluke – dubl i srpski tim se odlučio da pored Novaka u njemu igra i Filip Krajinović.

Ispostavilo se da je to bila sjajna odluka – Filip je odigrao maestralno, kao da je pravi dubl majstor i Srbija je posle velike borbe slavila.

Novak Đoković i Filip Krajinović pobedili su Miloša Raonića i Denisa Šapovalova sa 7:5, 7:6 (4) i tako doneli pobedu Srbiji nad Kanadom na ATP kupu.

Definitivno, sjajan start našeg tima u pohodu na odbranu pehara, koji su prošle godine osvojili na spektakularan način.

Ispostavilo se da je to bio ujedno i meč odluke, pošto je Raonić prethodno pobedio u prvom singlu Dušana Lajovića, a potom Novak Đoković izjadnačio trijumfom protiv Denisa Šapovalova.

U početnom setu, Novak i Filip su odigrali izuzetno dobro.

Iako je bilo jasno da će Kanađani pokušati da igraju više na Krajinovića, koji nije imao previše prilike da igra dubl u karijeri, prevarili su se.

Krajinović je odlično parirao u polju, igrao odlične voleje i terao protivnike na greške i tako mnogo pomogao iskusnijem Đokoviću u ovom susretu.

Srbija je bila sigurna na svom servisu, a pukotinu u igri protivnika našli su na servisu Šapovalova u 12. gemu početnog seta.

Došli su posle odlične igre do tri set lopte, prvu nisu iskoristili, ali zato jesu drugi i dobili su tako set sa 7:5.

Nastavili su Novak i Filip da pritiskaju protivnike na servisu.

Gotovo da su u svakom gemu u drugom setu imali šansu, naročito kada bi servirao Šapovalov.

Po pravilu bi Kanađani tada ili pogodili liniju, ili odigrali neki neverovatan udarac, tako da su nijanse delile srpski tim od brejka.

Izdržali su Kanađani nekako na servisu, došli do taj-brejka, ali dalje nisu mogli.

Krajinović i Đoković su poveli sa 3:0, ta prednost je na kraju bila presudna i na kraju je bilo 7:4.

Tako je Srbija stigla do 2-1 i trijumfa, a naredni meč igraju 4. februara, takođe od ponoći protiv tima Nemačke.