8. Juna 2019.

Srbija na 0/4 na početku Lige nacija

Odbojkaši Srbije pretrpeli su i četvrti poraz u isto toliko mečeva na startu Lige Nacija. Bolja je bila Nemačka rezultatom 3-2 u setovima.

Nemci su slavili pobedu posle neizvesnih pet setova i nakon preokreta – 25:20, 16:25, 26:28, 26:24, 15:9.

“Orlovi” su porazom ostali na pretposlednjem mestu grupne faze Lige nacija sa jednim osvojenim bodom, iza Portugala, a ispred samo Australije.

Posle izgubljenog prvog seta Srbija se razigrala, a prednjačili su Aleksandar Okolić i Petar Krsmanović.

Ubedljiv drugi set bio je “okidač” za dobru igru Srbije u trećem delu igre, koji su rešili u svoju korist posle neizvesne završnice.

U četvrtom setu izabranici Nikole Grbića su uspeli da nadoknade rezultatski minus i izjednače 23:23, ali su na kraju pali posle nove drame. Takav epilog uticao je na naše reprezentativce u petom, odlučujućem setu.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Kristijam From sa 25 poena, a pratili su ga Simon Hirš sa 15 i Moric Rajhert sa 12.

Na drugoj strani najbolji poenter bio je Dušan Petković sa čak 27 poena, a istakli su se i Lazar Ćirović sa 16 i Petar Krsmanović sa 14 poena.

Srbija će u petom kolu, u Kanadi, u subotu od 22.00 časova igrati protiv Australije, koja je prethodno poražena od domaćina maksimalnim rezultatom.