22. Novembra 2019.

Srbija izjednačila protiv Rusije: Rubljov rutinski protiv Filipa, Novak bolji od Hačanova

Izabranici Nenada Zimonjića bili su maksimalni u grupnoj fazi i kao favoriti su se plasirali među osam najboljih reprezentacija.

Rusija je takođe bila veoma dobra u prvoj fazi, upisavši pobedu protiv Hrvata i tesan poraz do domaćina Španije.

Prvi na teren “magične kutije” izašli su Filip Krajinović i Andrej Rubljov. Srpski teniser odigrao je svoj najlošiji meč na turniru i mladi ruski teniser slavio je posle svega 52 minuta– 6:1, 6:2.

Posle njih na teren su izašli Novak Đoković i Karen Hačanov. ajbolji srpski teniser slavio je rezultatom 6:3, 6:3 i sada je na semaforu ukupno 1-1.

Pošto pobednika nismo dobili posle singlova, duel će odlučiti dubl u kojem bi trebalo da igraju Janko Tipsarević/Viktor Troicki protiv Hačanova i Rubljova.

Pobednik ovog duela u polufinalu igraće protiv Kanade koja je bila bolja od Australije. U drugim četvrtfinalima igraju Španija i Argentina, odnosno Velika Britanija i Nemačka.

Filip Krajinović izgubio je Andreja Rubljova u dva seta u prvom meču četvrtfinala Dejvis kupa u Madridu.

Srpski teniser odigrao je svoj najlošiji meč na turniru i mladi ruski teniser slavio je posle svega 52 minuta – 6:1, 6:2.

Selekcija Rusije nalazi se na korak do plasmana u polufinale pošto im je potrebna još jedna pobeda. To im neće biti nimalo lako jer naredni meč igraju Novak Đoković i karen Hačanov.

Ako najbolji srpski teniser dobija ruskog tenisera – polufinalistu odlučiće dubl.

Krajinović uopšte nije ličio na sebe, delovao je potpuno van meča i kada bi pokazao naznake dobre igre, Rubljov bi mu nekim spektakularnim udarcem ubio samopouzdanje.

Od starta meča 23. teniser sveta je nametnuo svoj tenis i posle samo petanest minuta rezultat na semaforu bio je – 0:5.

Uspeo je Krajinović da se upiše na semafor u prvom setu, međutim to je bilo sve što smo videli od njega. Rubljov rezultatom 6:1 dolazi do vođstva.

U drugom setu se ništa nije promenilo. Ruski teniser je dominirao i ponovo brzo poveo s dva brejka – 0:4. Filip je uspeo da dođe do dva gema, ukupno tri za ceo meč i Rubljov dolazi do pobede.

Novak Đoković pobedio je Karena Hačanova posle dva seta i time je doneo izjednačenje Srbiji u četvrtfinalu Dejvis kupa.

Najbolji srpski teniser slavio je rezultatom 6:3, 6:4 i sada je na semaforu ukupno 1-1.

Filip Krajinović izgubio je u prvom duelu veoma lako od Andreja Rubljova, što znači da će sada dubl odlučiti ko će u polufinale.

Dubl bi trebalo da čine Viktor Troicki i Janko Tipsarević, odnosno Karen Hačanov i Andrej Rubljov, međutim moguće su promene.

Novak je odigrao dobar meč, ušao je potpuno fokusirano, bilo je oscilacija u igri, ali kada je bilo najvažnije on je birao najbolje udarce.

Po jedan brejk u oba seta bio mu je dovoljan da donese izjednačenje “orlovima”. U prvom setu oduzeo je servis protivniku u četvrtom gemu, dok je u drugom to uradio u sedmom.

Hačanov je imao dve brejk šanse, obe u prvom setu i nije uspeo da ih iskoristi.