31. Jula 2021.

Srbija izgubila od Hrvatske: Drugi poraz na Olimpijskim igrama!

Tim Dejana Savića je u balkanskom klasiku pretpreo drugi poraz na turniru, posle Španije, dok je Hrvatska obezbedila mesto u četvrtfinalu i boriće se za prvo mesto grupe sa Španijom.

“Delfini” će morati da traže prolaz u duelu sa Crnom Gorom, s kojom se sastaju u ponedeljak.

Ništa nije funkcionisalo u igri Srbije od starta, konstantno je jurila razliku, čak i do minus pet, pre toga je uspela da izjednači sredinom treće deonice, ali dalje od toga nije mogla.

“Barakude” su bile bolje i upisale treći trijumf na turniru.

Najefikasniji na meču bili su Maro Joković i Paulo Obradović sa po četiri gola, od kojih su neki bili ključni, dok je tri dao Perica Bukić,

Kod Srbije je Nikola Jakšić tri puta pogodio, a po dva Filip Filipović i Strahinja Rašović.

Sastavi
Hrvatska: Bijač, Lončar, Vrlić, Bušlje, Macan, Obradović, Miloš, Joković, Garsija, Vukičević, Bukić, Fatović, Marcelić. Selektor: Ivica Tucak.
Srbija: G. Pijetlović, Mandić, Dedović, Ranđelović, Lazić, D. Pijetlović, Rašović, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S. Mitrović. Selektor: Dejan Savić.

Već u trećem minutu su naše komšije najavile pobedu kao svojevrsni revanš za poraz u finalu prethodnih Igara u Riju.

Joković je dva puta pogodio, jednom Andro Bušlje i Hrvaska je otišla na tri gola prednosti već na startu.

Srbija se u tim trenucima mučila u napadu, ništa manje i u odbrani, pa je Hrvatska već u prvoj deonici imala 5:1.

Nekako su Savićevi izabranici uspeli da na prvu pauzu odu sa dva gola minusa (5:3), a onda zaigraju u prepoznatljivom maniru, pre svega u odbrani.

“Zaključali” su velikog rivala na 10 minuta bez pogotka, ali to nije najbolje iskorišćeno jer smo “štucali” u napadu, ali smo se i nekako dogurali do -2 na poluvremenu (6:4).

Treća četvrtina je bila najbolja za srpski tim, nosio je Mandić i stigli smo do izjednačenja u 24. minutu, ali od tada smo stali.

Hrvatska je krajem treće i početkom poslednje deonice napravila seriju 4:0 na krilima Obradovića i to je bilo to (12:8).

Do kraja meča “delifini” su samo ublažili poraz.

Start turnira kakav nismo očekivali, ali slično je bilo u Riju, pa su vaterpolisti Srbije došli do dugo čekanog zlata…