14. Oktobra 2019.

Srbija i dalje u igri – Ukrajina preko Portugala do EP!

Oni su ovim trijumfom obezbedili plasman na kontinentalni šampionat.

Rezultat sa Olimpijskog stadiona u Kijevu odgovara i reprezentaciji Srbije, koja je nakon trijumfa u Litvaniji (2:1), Portugalcima prišla na samo bod zaostatka, dva kola pre kraja kvalifikacionog ciklusa.

Ukrajina je do vođstva stigla već u 6. minutu, kada je posle kornera najsnalažljiviji u petercu gostiju bio Jaremčuk.

Prednost domaćih u 27. minutu povećao je Jarmolenko, kome nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu, posle odličnog prodora i centaršuta Mikolenka.

Prvo poluvreme ukazivalo je da će Ukrajinci rutinski trijumfovati i otići na Evropsko prvenstvo, međutim, u 72. minutu igranje rukom Stepanenka u svom šesnaestercu koštalo ga je drugog žutog kartona i penala za Portugal.

Najstrožu kaznu realizovao je kapiten Kristijano Ronaldo, kome je to bio 700. pogodak u karijeri.

Nastavili su gosti sa napadima, a najbliži izjednačenju bili su u nadoknadi vremena, kada je Danilo Pereira pogodio stativu.

Ukrajina je nekako uspela da odoli i plasira se na završni turnir sa prve pozicije u grupi.