19. Februara 2020.

Srbija ga ček: Tinejdžer dao više golova nego cijela Barselona!

Devetnaestogodišnji napadač Borusije Dortmund postigao dva pogotka u meču osmine finala Lige šampiona i vodio svoju ekipu do pobede od 2:1 nad Pari Sen Žermenom.

Statistika napadača reprezentacije Norveške, koja se 26. marta sastaje sa Srbijom u kvalifikacijama za EURO 2020, je impozantna.

MOŽDA VAS ZANIMA

39 golova, 6 het-trikova, 7 golova na 11 mečeva za Borusiju, 10 golova u na sedam mečeva LŠ ove sezone – sve to sa samo 19 godina.

Donedavno špic austrijskog Salcburga je drugim golom na meču protiv Parižana došao do dvocifrenog učinka brže od bilo koga drugog u istoriji Lige šampiona, a usput postao i jedini tinejdžer koji je zabeležio dvocifren broj golova u jednoj sezoni.

To nije pošlo za rukom ni tinejdžerskoj senzaciji Kilijanu Mbapeu. Nije ni Kristijanu Ronaldu, a ni Lionelu Mesiju.

Igrajući za Dortmund i Salcburg, Haland je uspeo da u sezoni 2019/20 postigne više golova u Ligi šampiona nego cela ekipa Barselone, a takođe je postao prvi igrač u istoriji Dortmunda da postigne gol na debiju u Bundesligi, Kupu i LŠ.

I pored svega navedenog, napadač koji je trenutno vodeći strelac LŠ uz Roberta Levandovskog, misli da može još bolje.

“Srećan sam zbog nagrade za igrača utakmice, ali mislim da mogu još bolje. Moram da igram bolje nego što sam igrao danas i da nastavim naporno da radim kako bih napredovao”, rekao je Haland.

Od dolaska u Dortmund u januaru, on je postigao 11 mečeva za 450 minuta fudbala – u proseku ima gol na svakih 41 minut.

“Ovaj rezultat je poprilično opasan jer PSŽ ima veoma jak tim i i dalje može da prođe posle revanš meča”,