13. Septembra 2019.

Srbija deklasirala vicešampiona Evrope na otvaranju prvenstva!

Srbija – Nemačka

Dvorana: “Pale 12”, Brisel. Kapacitet: 15.000. Sudije: Erdal Akinči (Turska), Dobromir Dobrev (Bugarska).
SRBIJA: Okolić, U. Kovačević, Petrić, Ćirović, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovović, Atanasijević, Luburić, Majstorović, Podraščanin, Lisinac, Todorović.
NEMAČKA: From, Krik, Šot, Rajhert, Kaliberda, Beme, Grozer, Zenger, Kampa, Breme, Hirš, Karlicek, Bakspeler, Cimerman.

“Orlovi” su pobedom počeli Grupu B Evropskog prvenstva, po setovima 25:21, 25:17, 25:15.

Na debiju u zvaničnim mečevima selektora Slobodana Kovača Srbija je izgledala odlično, protiv uvek neugodne Nemačke.

Od samog početka Srbija je vodila i tokom celog meča formalno gostujući sastav nije imao prednost, nijedanput.

Meč su dobro otvorili Atanasijević, Podraščanin i Kovačević i vrzo je bilo 11:7 u prvom setu.

Nemci su se koliko-toliko držali do kraja prvog seta, održavali minus od “samo” tri poena, ali do kraja seta nijednom nisu ozbiljno pripretili.

Srbija: Okolić, U. Kovačević 10, Petrić 12, Ćirović, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovović 2, Atanasijević 14, Luburić, Majstorović, Podraščanin 5, Lisinac 5, Todorović.

Nemačka: From 5, Krik 4, Šot 8, Rajhert, Kaliberda, Beme 2, Grozer 6, Zenger, Kampa 1, Breme 1, Hirš 4, Karlicek 4, Bakspeler, Cimerman.

Ruben Šot je održavao Nemce u egalu tokom prvog seta, koji su prišli na 10:9. Ipak, ubrzo je usledio dobar servis Jovovića, te par fenomenalnih blokova Srbije.

“Orlovi” su otišli na 17:13, dodatno uvećali seriju, a onda nastavili da igraju fenomenalno do kraja drugog seta.

Odličnu igru iz drugog dela prvog seta prenela je Srbija u treći. Lepršavo je izgledala ekipa Slobodana Kovača i maltene sve je funkcionisalo protiv nimalo naivnog protivnika, protiv vicešampiona Evrope.

Nemci su uspeli da uhvate Srbiju na “spavanju” i približe se na 16:14, ali su do kraja meča osvojili tek jedan poen od narednih deset i pretrpeli ubedljiv poraz.

“Orlovi” naredni meč igraju protiv Slovačke, u nedelju 15. septembra od 18.30, dok se Nemci sastaju sa Belgijom u subotu.