18. Juna 2021.

Srbija deklasirala Grčku

Izabranice Marine Maljković su morale na teren samo 15-ak sati posle veoma napornog susreta sa Italijom i pobede u produžetku (86:81).

Zato im sada sledi dan pauze, pa će u nedelju od 12 sati zatvoriti učešće u grupi B duelom protiv reprezentacije Crne Gore.

Biće to borba za prvo mesto u grupi i direktan prolaz u četvrtfinale kontinentalnog šampionata.

Kada je reč o meču protiv Grčke, nije tu bilo nikakve neizvesnosti. Srbija je krenula serijom 9:0 u prvih 100 sekundi i već tada je bilo jasno i kom smeru će ići ova utakmica.

Grčka više nijednom nije prišla ni blizu Srbiji, a razlika je rasla iz minuta u minut. Jednostavno, razlika u kvalitetu ne bila više nego očigledna.

Srpkinje su igrale veoma agresivnu odbranu, sa zonskim presingom koji je često donosio veoma lake poene u kontri.

Odlično je radio i šut, a kada nije, tu je uvek bio skok u napadu da obezbedi novi posed i nove poene. Grkinje nisu imale nikakvo rešenje.

O tome dovoljno govori da su Grčkoj dozvolile samo tri postignuta poena u drugoj četvrtini.

Tako je već do kraja prvog poluvremena razlika bila +24 (40:16), a velika serija se nastavila i ekspresno je u trećoj deonici bilo čak +37 (53:16).

Potom su naše devojke malo popustile u odbrani i dozvolile nešto više poena Grčkoj, te je razlika na kratko pala, ali u poslednjoj četvrtini nije bilo spuštanja papučice sa gasa i ponovo smo gledali košarkašku kliniku Srbije.

Do kraja su stigle do maksimalnih +40 (80:40) i idu zasluženo na dan pauze pred nastavak prvenstva.