U meču za razigravanje od petog do osmog mesta, izabranici Dejana Savića odigrali su bolje nego u četvrtfinalu sa Hrvatskom.

Tako će igrati za peto mesto sa pobednikom susreta između SAD i Mađarske, taj meč je na programu od 21 čas.

Borba za plasman:
Crna Gora –Srbija 10:7 (2:2, 3:2, 3:2, 2:1)
Bazen “Alfred Hajoš”, Budimpešta

U prvoj četvrtini izabranici selektora Dejana Savića bili su veoma dobri u odbrani, ali i dekoncentrisani u napadu, iskoristili su dva od ukupno osam šuteva ka golu protivnika.

Rašović je doneo prednost Srbiji, izjednačio je potom iz peterca Mršić.

Srpski tim je poveo sa 2:1 pogotkom Nikole Jakšića da bi na 30 sekundi pre isteka prve četvrtine Đurđić izjednačio na 2:2.

Slično je bilo i u drugoj, opet je odbrana dobro radila svoj posao, ali je nedostajalo koncenracije u fazi napada, naročito kada su oba tima bila kompletna.

Igralo se gol za gol, Crna Gora je uspela sa povede prvi put sa 3:2, ali je naš tim uspeo da preokrene na 4:3, a onda i na osam sekundi pre kraja druge deonice šestim golom Radomira Drašovića na šampionatu stigne do 5:4.

Crna Gora: Lazović, Mršić 1, Vučurović, Averka, Čučković, Popadić 2, Radović, Đurđić 3, Perković 1, Banićević, Matković, Petković, Tešanović.Srbija: Dobožanov, Mandić, Subotić, Ranđelović, Lazić 1, Vico 1, S. Rašović 3, Lukić, Jakšić 3, Radulović 1, Drašković 1, V. Rašović, Mitrović.

Naš tim je uspeo da se konačno odlepi na dva gola prednosti tokom treće četvrtine.

Nemanja Vico i Jakšić su bili strelci tih golova za 6:4 i 7:5, da bi Rašović pogodio za 8:6, tako da je naš tim sa +2 ušao u poslednjih osam minuta susreta.

Kada je Strahinja Rašović na 4.30 do kraja pogodio za 9:6, Srbija je prvi put stekla tri gola prednosti i takvu šansu nije mogla da propusti.

Na kraju bilo je 10:7, ali sasvim dovoljno da selektor Dejan Savić može da bude zadovoljan.

U našem timu najefikasniji su bili Strahinja Rašović i Nikola Jakšić sa po tri gola, dok je isto toliko u timu Crne Gore postigao Bogdan Đurđić.

Meč za peto mesto igra se u nedelju od 17 časova.