30. Novembra 2019.

Sramna partija Pešićeve Barselone, dabl-dabl Milutinova, Nedović i Micov dvocifreni

Barselona se propisno izblamirala na domaćem parketu i doživela najubedljiviji poraz u sezoni, ali tek četvrti u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju.

Prvih 15 minuta meča bilo je izjednačeno, ali se CSKA onda odlepio i na poluvreme otišao sa +11.

CSKA je dobro igrao, ali ništa nije funkcionisalo u igri izabranika Svetislava Pešića.

Prednost Moskovljana je rasla i rasla, u jednom trenutku iznosila i 33 poena razlike, pa je na kraju nikada skuplji sastav španskog giganta pretrpeo potpuni debakl.

U timu Dimitrisa Itudisa Majk Džejms je imao 14, Darun Hilijard 13, a Nikita Kurbanov i Kajl Hans po 12 poena.

Pešićeve izabranike su predvodili Brendon Dejvis i Nikola Mirotić sa po 19 poena, dok je jedini dvocifreni pored njih bio Adam Hanga sa deset poena, uz sedam skokova.

Košarkaši Olimpijakosa iznenađujuće lako su savladali Armani u 11. kolu Evrolige, rezultatom 91:70.

Olimpijakos je upisao drugu pobedu u nizu, dok je Armani pretrpeo drugi poraz.

Posle rezultatske klackalice u prvom poluvremenu meč je rešej u trećoj četvrtini koju je tim iz Pireja dobio sa 31:16.

Armani se potpuno predao u poslednjem kvartalu i pretrpeo najubedljiviji poraz u sezoni.

Što se srpskih igrača tiče, u pobedničkom sastavu odličan je bio Nikola Milutinov sa 13 poena, 11 skokova i po dve asistencije i ukradene lopte.

Kod gostiju obojica su bili dvocifreni – Nemanja Nedović je imao 12, a Vladimir Micov 11 poena.

Najefikasniji akter meča bio je Kostas Papanikolau sa 17 poena, a suprotstavio mu se Serhio Rodriges sa 14.