Sramna igra Zvezde, ništa od Lige šampiona

Kvalifikacije za LŠ – 3. kolo, revanš (1:1)
Šerif – Crvena zvezda 1:0 (1:0)
Arboleda 45+2

Crvena zvezda je izgubila od šampiona Moldavije ukupnim rezultatom 1:2 i ispala je iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Put ka grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja nastaviće protiv poraženog iz dvomeča Jang Bojs – Kluž, u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope.

Jedini gol na meču postigao je štoper Arboleda glavom, u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Prvu veliku šansu imao je štoper Miloš Degenek u trećem minutu, kada je posle centaršuta Falka gađao glavom sa ivice peterca, ali je lopta otišla pored gola.

Zatim je u sedmom minutu šansu imao Dragović, posle još jednog dobrog centaršuta Falka, ali nije uspeo da zahvati loptu i ugrozi domaćeg golmana.

Nekoliko šansi imao je i Šerif, ali su svi njihovi udarci išli preko gola.

Stadion: Stadion Šerifa (Tiraspolj)
Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka)

Šerif: Atanasijadis – Žulijen, Dulanto, Arboleda, Kristijano – Til, Ado, Kolovos (67. Jansane) – Traore (od 85. Bizjak), Kastanjeda – Luvanor

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Dragović, Degenek, Rodić – Sanogo (77. Gavrić), Srnić (60. Nikolić) – Falko (46. Ben), Ivanić, Katai (64. Krstičić) – Dioni (46. Krstović)

Ništa bolja nije bila ni Zvezda – Katai je jednom gađao preko gola, jednom pored gola, dok su Ivanić i Srnić takođe po jednom gađali preko gola, svi sa ivice kaznenog prostora.

Adama Traore imao je najbolju šansu u 31. minutu, kada je iskosa sa leve strane sa 10 metara gađao u dalji ugao, ali je to dobro odbranio Borjan.

Šerif je uspeo i da za deset minuta dobije četiri žuta kartona, posle veoma oštrih startova.

I posle svega, šok u 47. minutu prvog poluvremena. Posle nesmotrenog faula, usledio je centaršut sa preko 30 metara iskosa sa leve strane, a Arboleda je ostao usamljen i glavom lobovao Borjana za vođstvo Šerifa.

Šerif je tako na poluvremenu imao prednost od 1:0.

Na startu drugog poluvremena, Stanković je izveo Dionija i Falka i uveo Bena i Krstovića.

Zvezda je napadala i pokušavala da stvori šanse za gol, ali nije uspevala. Nije bilo završnog pasa i konkretnog učinka ofanzivaca crveno-belih.

Šerif je svoju šansu čekao iz kontri i zapretio je dva puta, pa je oba puta morao da spašava situaciju Milan Borjan.

Odbranio je jedan dobar udarac Jasanea i jedan sjajan šut Kastanjede.

Najbolje prilike za Zvezdu imali su Veljko Nikolić i Mirko Ivanić.

Nikolić je sa ivice kaznenog gađao gornji levi ugao, ali mu je to fantastično odbranio golman Šerifa.

Zatim je dve šanse imao Ivanić – gađao je prvo rašlje sa 20 metara, hteo da plasira loptu u mrežu, ali je ona otišla tik pored desne stative.

Najbolju priliku imao je kada je ostao na sedam, osam metara usamljen, gađao jako levom nogom po zemlji, ali je i to odbranio golman Šerifa.

Stanković je pokušao i sa Krstičićem i Gavrićem, koji su takođe ušli u igru i krenulo se na sve ili ništa.

Ipak, u poslednjih 15 minuta, Zvezda nije stvorila pravu priliku i ostala je praznih ruku u Moldaviji.

Ništa od Lige šampiona, ni od 11,6 miliona evra. Pokušaće da se makar plasira u Ligu Evrope.