30. Novembra 2022.

Spektakularan tripl-dabl Luke Dončića, Niksi postigli 140 poena

Dončić je za 39 minuta na parketu postigao 41 poen (14/27 iz igre, 4/9 trojke) uz po 12 skokova i asistencija, te imao i četiri ukradene lopte i jednu blokazu, uz pet izgubljenih.

S druge strane, Stef Kari je postigao 32 poena (11/24, 5/14) uz po 5 skokova i asistencija.

Osim statistike, Dončić je obeležio meč i ključnim potezima koji su pomogli Mevsima da prekinu niz od pet poraza.

Prvo je asistirao Timu Hardaveju za trojku za preokret na 111:110, dva minuta pre kraja utakmice.

Potom je u sledećem napadu izblokirao polaganje Stefa Karija, nakon čega je Džoš Grin povećao na 113:110.

Usledilo je polaganje Karija, na koje Dončić uzvraća sa poludistance za 115:112 što Voriorsi nisu uspeli da nadoknade u penal završnici.

Dončića je najbolje pratio Hardavej sa 22 poena (5/11 trojke), dok su dvocifren učinak imala još dvojica igrača.

Spenser Dinvidi je stigao do 14 poena uprkos lošem šutu za tri poena (0/4), dok je 13 dodao Grin.

Kari nije imao adekvatnu podršku u redovima Voriorsa iako u još petorica njegovih saigrača imala dvocifren učinak.

Drugi najefikasniji pojedinac “ratnika” bio je Džonatan Kuminga sa 14 poena uz 10 skokova, 12 je postigao Drejmond Grin, po 11 Kevin Luni i Entoni Lemp, a 10 Endru Vigins.

Vigins je pogodio samo jednu trojku iz pet pokušaja, kao i Klej Tompson koji je meč završio sa samo dva koša i ukupno 5 poena, uz 7 skokova.

Njujork Niksi i Los Anđeles Klipersi zabeležili su pobede u preostalim NBA utakmicama protekle noći.

Niksi su imali poentersku rapsodiju protiv Detroit Pistonsa za 140:110.

Pitanje pobednika rešili su trećoj četvrtini, a taj deo igre završili su vodjstvom 108:77.

Do pobede ih je vodio Džulijus Rendl, koji je na svoj 28. rođendan ostvario rekord sezone sa 36 poena, a upisao je i sedam skokova i pet asistencija.

Po 16 poena su u gostujućem timu dodali Ar-Džej Baret, Kventin Grajms i Džejlen Branson.

Ajzea Stjuart je bio najefikasniji u Detroitu sa 19 poena, hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je upisao 13 poena.

Isti učinak kao i hrvatski igrač imao je Marvin Bagli, koji je zabeležio i sedam skokova.

Niksi su na 11. mestu Istočne konferencije sa 10 pobeda i 11 poraza, dok je Detroit na poslednjem 15. mestu sa pet pobeda iz 23 utakmice.

Klipersi su na gostovanju bili bolji od Portland Trejlblejzersa sa 118:112.

U poslednju deonicu Portland je ušao sa 13 poena prednosti (95:82), ali su gosti četvrtu četvrtinu rešili u svoju korist sa 36:17.

Norman Pauel je za Kliperse postigao 32 poena od čega čak 22 poena u poslednjoj četvrtini.

Redži Džekson je zabeležio dabl-dabl sa 24 poena i 12 asistencija, Robert Kovington je dodao 15 poena, dok je do dabl-dabla došao i hrvatski igrač Ivica Zubac sa 12 poena i 13 skokova.

Anferni Simons je u domaćem timu zabeležio 37 poena, Džeremi Grant je upisao 32, a bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić je došao do dabl-dabl učinka sa 13 poena i 10 skokova, a upisao je i sedam dodavanja.

Klipersi su peti na tabeli Zapada sa 13 pobeda i devet poraza, a Portland zauzima sedmo mesto sa skorom 11/10.